Gratis

Farmacist

FARM-ZOO-STAR SRL

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui farmacist dedicat si pasionat, cu cel putin un an de experienta in domeniu, pentru a se alatura echipei noastre din farmacia noastra. Candidatul ideal trebuie sa aiba cunostinte solide in domeniul farmaceutic si sa fie capabil sa ofere asistenta excelenta clientilor nostri.

Cerinte:
  • Diploma de farmacist si certificat de asistent de farmacie
  • Experienta anterioara in domeniul farmaceutic constituie un avantaj
  • Cunostinte solide in domeniul medicamentelor si a proceselor farmaceutice
  • Abilitati excelente de comunicare si interactiune cu clientii
  • Capacitatea de a lucra eficient intr-un mediu dinamic si in echipa
  • Atent la detalii si orientat catre rezultate
  • Disponibilitatea de a lucra in ture

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Indeplinirea prescriptiilor medicale si a comenzilor de medicamente ale clientilor
  • Consilierea clientilor in legatura cu medicamentele prescrise si cele eliberate fara prescriptie medicala
  • Asigurarea respectarii reglementarilor si standardelor farmaceutice
  • Gestionarea stocului de medicamente si a altor produse farmaceutice
  • Mentinerea unui mediu curat si ordonat in farmacie
Punctul de lucru: Strada Dumitru Alimănășteanu, Nr. 1, Orașul Câmpulung, județul Argeș
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 6 Mai 2024 Expiră 8 Mai 2024