Gratis

Transport Planner

Wienerberger

Candidatul Ideal

  • Experiența anterioara in domeniul transportului de marfa
  • Minimum 2 ani experiența in logistica;
  • Cunostinte contabilitate primara (legislatie legata de facturi, avize)
  • Cunostinte bune de MSOffice
  • Cunostiinte SAP – modul SD constituie avantaj;
  • Orientare catre client intern si extern;
  • Abilitati excelente de comunicare;
  • Atentie distributiva, respectiv atentie la detalii;
  • Concentrare pe eficienta proceselor;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Atitudine deschisa si proactiva;
  • Aptitudini de planificare si organizare foarte bune
  • Nivel mediu de limba engleza;
  • Studii superioare;

Descrierea jobului

Atributii:

  • Organizeaza transport de marfa, cu incarcare din diverse tari si Romania cu toate procesele de lucru aferente acestei ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂activitati;
  • Participa la proiectele de digitalizare pe parte de transport;
  • Verifica facturile de transport aferente incarcarilor,respectand termenele de inchidere aferente activitatii de transport;
  • Se asigura ca CMR-urile postate pe platformele de transport utilizate de companie sunt corecte si complete;
  • Intocmeste documentele necesare returului de paleti in Ungaria.

Ce oferim?

  • Contract individual de munca perioada nedeterminata
  • Bonus lunar platit trimestrial in functie de atingere obiective
  • Tichete de masa de 40 lei/zi
  • Prima de Paste, 1 Iunie, Craciun
  • Al 13- lea salariu
  • Abonament Regina Maria
  • Access la training intern si extern

Descrierea companiei

Wienerberger - Inovație de 200 de ani

Wienerberger este cel mai mare producător de blocuri ceramice din lume și cel mai mare producător din Europa de cărămizi pentru fațada și țigle ceramice.

Povestea de succes a grupului nostru a început în Austria în urmă cu 200 de ani. Astăzi, principiile care ghidează activitatea companiei înseamnă mult mai mult decât producția de cărămidă și țiglă ceramică. Wienerberger este o companie cotată la bursă internațională și deține în prezent 197 de fabrici în 30 de țări.

Ne dorim în continuare că succesul nostru să fie bazat pe calitate excepțională și pe inovație. Tehnologiile de ultima oră și experții din domeniu implicați în procesul de producție sunt garanția că produsele finale obținute sunt potrivite proiectelor arhitectonice moderne, performanțe energetic și mai ales sustenabile.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024