Gratis

Tehnician cablaje - Motorsport

SC BF Systems Manufacturing SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

  • Cautam o persoana motivata sa lucreze in echipa, cu o atitudine pozitiva si entuziasta.
  • Ar trebui sa aveti experienta anterioara in construirea de cablaje electrice pe baza desenelor tehnice si sa va pricepeti la toate elementele de asamblare electrica, inclusiv sertizare si lipire.
  • Atentia acordata detaliilor este un ‘must have’ .
  • O persoana care sa ofere un standard ridicat de performanta si calitate, lucrand in acelas timp la termene stricte intr-un mediu in care timpul este esential.

Descrierea jobului

Rolul si responsabilitatile postului:
  • Realizarea unei game variate de cablaje auto, folosind ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃︁procedee diferite si echipamente special concepute;
  • Capacitate de a interpreta scheme / desene si de a de a construi circuitul firelor pe baza acestora;
  • Capacitate de a aplica proceduri specifice de sertizare, lipire, izolare, montare a invelisului de protectie, etichetare etc.;
  • Capacitate de a identifica vizual eventualele defecte, in vederea remedierii acestora in cel mai scurt timp;
  • Colaborareaza cu echipa noastra de tehnicieni la fabricarea si repararea cablajelor si a senzorilor folosind cabluri si conectori de inalta calitate.
  • Colaboreaza cu team leader-ul si cu echipa cu privire la problemele tehnice identificate si la sugestiile de imbunatatire.
  • Intelege desenele de asamblare si functionarea, in conformitate cu standardele noastre de control al calitatii.
Beneficii:
  • Venit BRUT lunar: 4727 RON
  • Tichet de masa : 35 RON/ ZI
  • Indemnizatie de transport, peste 1,5 km de la domiciliu la locul de munca
  • 26 de zile concediu anual plus sarbatorile legale
  • Program de munca de L-V de la 08:00- 16:30 cu 30-minute pauza.
  • Fructe, cafea, produse de patiserie.
  • Evenimente in cadrul companiei.

Grupul bf1 este lider de piata in furnizarea de solutii electrice, electronice si compozite pentru clientii din Motorsport si industria auto.

Produsele bf1systems sunt prezente pe vehicule castigatoare de campionate in toate disciplinele motorsport de top, inclusiv F1™, IndyCar, NASCAR, World Rally, Touring Cars,
Rally Raid, Le Mans si Moto GP, plus pe cele mai prestigioase masini de sosea din lume de la producatori precum Lamborghini, McLaren si Bugatti.

Din 2017 am deschis un atelier subsidiar in Romania si, datorita succesului si cresterii continue in zonele noastre de productie, cautam in prezent sa recrutam un numar de 6 tehnicieni cu experienta pentru a se alatura echipei noastre de productie.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024