Gratis

Team Leader CoDi_Brasov

Schenker Logistics Romania

Candidatul Ideal

Cerinţe
  • Experiență pe o poziție similară – constituie un avantaj;
  • Motivat/ă să-și dezvolte o carieră în domeniul Transporturilor;
  • Nivel mediu limba engleză - scris și vorbit;
  • Nivel mediu - pachet Microsoft Office;
  • Abilități de analiză și sinteză;
  • Spontaneitate și flexibilitate;
  • Orientare spre client și atenție de la detalii;
  • Bune abilităţi de comunicare, organizatorice şi capacitate de colaborare;
  • Cunostinte bune de Geografia Romaniei;
  • Studii medii/superioare daca a absolvit Facultatea de Transport reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilităţi
  • Dispune incarcarea eficienta a flotei de camioane CoDi;
  • Aloca eficient camioanelor CoDi comenzile de colectare/livrare;
  • Verifica, actualizeaza si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄face cunoscuta orice informatie/particularitate cu privire la adresele de colectare/livrare;
  • Respecta instructiunile de colectare/livrare mentionate in comenzile de transport;
  • Pune la dispozitie soferilor CoDi documentele de colectare/livrare si trimite informatia electronic catre dispozitivele acestora;
  • Supervizeaza colectarea si/sau livrarea comenzilor de transport;
  • Tine legatura in permanenta cu soferii CoDi;
  • Inregistreaza in sistem motivele de intarziere/nelivrare;
  • Informeaza in timp util departamentul OCL in cazul neconformitatilor observate de catre soferul CoDi in timpul colectarii comenzilor de transport;
  • Preia documentele de livrare returnate de catre soferii CoDi si le arhiveaza;
  • Tine legatura cu dispecerul LH pentru comenzile de transport care urmeaza a fi incarcate pe camioanele de Linie;
  • Coopereaza indeaproape cu personalul din Terminal;
  • Raspunde in timp util solicitarilor interne primite pe adresa de email comuna a echipei CoDi;
  • Organizeaza si monitorizeaza curse speciale;
  • Respecta in permanenta standardele de calitate Schenker;
  • Controleaza performanta si costurile generate de flota de camioane CoDi;
  • Ofera sprijin activ echipei pentru a asigura succesul in general.

Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Bonusuri performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Flexi-time;
  • Acces la cursurile şi sesiunile de training DB Schenker – în functie de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Posibilitatea de specializare în domeniul transporturilor;
  • Abonament Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii DB Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 74,500 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024