Gratis

Specialist SEO

MATEROM SRL

Candidatul Ideal

• Locație: Târgu Mureș sau remote

Te va ajuta să ai:
experiență cu instrumente și platforme SEO precum Google Search Console, SEMrush și Ahrefs
• experiență cu platforme de analiză web precum Google Analytics
• cunoaștere solidă a SEO tehnic, inclusiv familiaritate cu crawling-ul site-urilor, indexare, HTML, CSS, JavaScript și procesele de dezvoltare web
• familiaritate cu tehnici de optimizare a vitezei paginii, Core Web Vitals și principii de design pentru dispozitive mobile
• cunoștințe despre schema markup, date structurate și alte tehnici SEO avansate
• cunoștințe avansate de limba engleză.

Abilități tehnice apreciate:
• cunoștințe de bază privind factorii SEO pe partea serverului, cum ar fi viteza site-ului, performanța serverului și indexarea mobile-first
• familiaritate cu platforme CMS și instrumente de testare A/B precum Optimizely
• experiență în configurarea și gestionarea tag-urilor de urmărire cu Google Tag Manager (GTM)

Descrierea jobului

  • Off-page SEO
  • On-page SEO
  • Google Analytics
  • Tableau

Locul tău este într-o echipă de succes. Trebuie să ai ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈în vedere:
• dezvoltarea și implementarea strategiilor SEO aliniate cu obiectivele de business pentru îmbunătățirea performanței în căutările organice pe mai multe site-uri ale grupului MATEROM.
• coordonarea și menținerea relațiilor cu creatorii de conținut, agențiile partenere, dezvoltatorii web și marketerii digitali pentru a asigura integrarea celor mai bune practici SEO și a planurilor agreate în procesul de creare a conținutului sau dezvoltare a site-urilor
• efectuarea cercetărilor de cuvinte cheie, analizele competiției și evaluările site-ului pentru identificarea oportunităților de optimizare
• optimizarea conținutului site-urilor, meta tag-urilor și elementelor on-page pentru a îmbunătăți vizibilitatea în motoarele de căutare și experiența utilizatorilor
• colaborarea cu agențiile partenere pentru definirea unei foi de parcurs SEO interne, bazată pe analize și revizuiri de performanță
• colaborarea strânsă cu echipa de dezvoltare pentru a asigura implementarea corectă a recomandărilor SEO, inclusiv date structurate, îmbunătățirea vitezei site-urilor și optimizarea pentru dispozitive mobile
• monitorizarea și analiza performanței site-urilor folosind instrumente SEO și platforme de analiză pentru a urmări progresul și a identifica zonele care necesită îmbunătățiri
• menținerea la curent cu tendințele din industrie, schimbările de algoritmi și cele mai bune practici pentru a asigura că strategiile SEO ale MATEROM Group rămân eficiente și competitive

Descrierea companiei

🚗 Ce facem noi si de ce sa ne alegi?

Compania MATEROM este o afacere romanească de familie, dinamica, cu peste 26 ani de experienta. Isi desfasoara activitatea în domeniul importului si distributiei de piese auto cu pasiune, profesionalism.

Grupul Materom cuprinde reprezentanțele: Mercedes-Benz, Skoda, Dacia, Renault, Nissan, Volkswagen. Materom face parte din alianța Nexus Automotive International din anul 2015 și reprezinta conceptul de service NexusAuto in Romania

Te asteptam in echipa noastra!

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024