Gratis

Specialist / Referent dosare de prosumator - training

Prima Electro Construct S.R.L.

Candidatul Ideal

! LOCATIE: PRELUNGIREA GARII CATELU, NR.14 !

Experiența într-o poziție similară, este un avantaj;
Persoană activă, cu abilități excelente de comunicare;
Capacitate de organizare ️︁︋︍︎︃︅︆​︋️︌︍​︁︁︎︌​︈︎︍︆​︀︆︍︃︌︅︀︎︉︌︉︋și prioritizare;
Seriozitate și pozitivism;
Obisnuința de a lucra independent, fără monitorizare permanentă;
Experiență în utilizarea Microsoft Office și social media.

Descrierea jobului

Compania noastră este în căutarea unui Specialist Întocmire Documentație pentru Dosare de Prosumator care să se alăture echipei noastre. Responsabilitatea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄principală va fi gestionarea și pregătirea documentației necesare pentru clienții ce doresc să devină prosumatori (producători și consumatori de energie). Nu este necesară experiența anterioară, deoarece oferim instructaj complet pentru a te familiariza cu cerințele legislative și procedurile specifice. Dacă ești o persoană atentă la detalii, organizată și interesată de sectorul energetic, te încurajăm să aplici!

Responsabilitati
- Gestionarea documentației pentru racordarea prosumatorilor la rețeaua de energie electrică prin intermediul distribuitorilor de energie.
- Pregătirea și verificarea dosarelor necesare pentru avizarea și aprobarea instalațiilor fotovoltaice.
- Comunicarea constantă cu distribuitorii de energie electrică pentru validarea și aprobarea dosarelor.
- Monitorizarea procesului de racordare la rețea și asigurarea conformității cu normele legale și tehnice.
- Menținerea relațiilor cu clienții și oferirea de suport pe durata întregului proces, până la conectarea la rețea.
Cerințe:
- Cunoștințe în domeniul energiei regenerabile, cu accent pe legislația specifică prosumatorilor.
- Experiență în gestionarea dosarelor pentru instalarea și racordarea la rețele de energie electrică (avantaj).
- Abilități bune de organizare și atenție la detalii.
- Capacitatea de a comunica eficient atât cu clienții, cât și cu distribuitorii de energie electrică.
- Cunoștințe IT pentru gestionarea documentelor și utilizarea platformelor de depunere online a dosarelor.

Beneficii:
- Oportunitatea de a lucra într-un domeniu în plină dezvoltare, cel al energiei regenerabile.
- Pachet salarial atractiv și beneficii corespunzătoare experienței.
- Mediu de lucru dinamic și echipă profesionistă.

Suntem o companie care ofera solutii profesionale de inalta calitate in domeniul energiei alternative – sisteme fotovoltaice si solutii in domeniul instalatiilor electrice civile si industriale, detinand atestate A.N.R.E. tip C1A si C2A.
www.energis.ro

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024