Gratis

Specialist Help-Desk

Magister Software SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Persoană dinamică, comunicativă, capabilă de lucru în echipă, ambițioasă, entuziastă;
  • Capacitate de păstrare a amabilității în condiții de stres;
  • Experiență anterioară într-un departament de suport tehnic;
  • Constituie un avantaj cunoașterea proceselor specifice suportului IT;
  • Calificare tehnică: Windows - reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe referitoare echipamente hardware (PC, imprimante, dispozitive mobile etc.) - reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

ATRIBUTII:
Asigura suport tehnic, clientilor companiei, in utilizarea aplicatiilor SmartCash;
Documentarea si raportarea interventiilor intr-un sistem de ticketing;
Identifica si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄rezolva problemele semnalate, de natura software sau hardware, si ofera solutii in timp real;
Monitorizeaza starea retelei si a sistemelor informatice, ce apartin clientilor;
Asigura comunicarea cu clientii telefonic sau prin email;
Respecta procedurile interne cu privire la furnizarea serviciilor.
Constituie un plus cunostinte aprofundate legate de echipamente hardware si aplicatii software

BENEFICII:
Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
Salariu fix;
Decontarea integrala a orelor suplimentare;
Tichete de masa;
Servicii medicale Sanador;
Training si formare la locul de munca;
Dezvoltare profesionala.

Magister Software asigura un program de pregatire in ceea ce priveste interactiunea cu clientii, notiunile tehnice si aplicatiile dezvoltate pentru diagnosticarea sesizarilor, printr-o serie de cursuri interne online, prin platforma personala de E-learning Magister.
Durata de instruire va fi alternata cu activitati curente de suport tehnic pentru clientii Magister, care vor fixa cunostintele asimilate pe platforma E-learning.

Cu peste 20 de ani de activitate, Magister Software s-a afirmat drept cel mai dinamic dezvoltator și integrator de soluții informatice pentru retail din România, specializandu-se in managementul eficient al retelelor de magazine.

Magister este dezvoltatorul SmartCash Retail Management System, cea mai puternica platforma software pentru retail din România.

Magister este singurul producator autohton de echipamente de tip self checkout, furnizand solutii inalt automatizate pentru retailul modern.

Mai multe informatii pe: www.magister.ro, www.smartcash.ro, smartcash.community

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024