Gratis

Sofer HGV(C+E) in ANGLIA (doar cu pre-settle/settle status)

SBL Couriers GmbH
15 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui sa bifeze urmatoarele criterii pentru a putea fi acceptat (va rog fara aplicatii inutile, daca nu aveti actele necesare de mai jos)
  • C+E license
  • Pre-settle sau Settle status
  • NINO
  • Passport
  • CPC card
  • Tacho card
  • Minimum 2 an de experienta pe HGV
  • UK or Revolut bank account

Descrierea jobului

Îmi face plăcere să vă anunț noul nostru contract cu UPS pentru lucrările de truking cu Clarks.
  • 7-10 benzi ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄pe zi de la Clarks, Westway, strada BA16 0LN către UPS Tamworth B781BF sau aeroportul UPS East Midlands DE742SA
Vom folosi unitatea noastră de depozitare Avonmouth 10 Avon Riverside Estate, Victoria Rd, Avonmouth, Bristol BS11 9DB ca punct de plecare și de sosire pentru toți șoferii noștri, ei vor lăsa unitatea Tractor acolo.
Odată ce șoferul pleacă din depozitul nostru din Avonmouth, va merge la UPS avonmouth Fifth Way, Avonmouth Trading Estate, Avonmouth BS11 8DT pentru a ridica remorca. apoi mergeți spre Clarks, Westway, strada BA16 0LN pentru a schimba remorca goală cu una încărcată pentru a merge la hub-urile UPS ca mai sus.
la hub-urile UPS Tamworth B781BF sau aeroportul UPS East Midlands DE742SA vor lua o remorcă goală și se vor îndrepta către UPS avonmouth Fifth Way, Avonmouth Trading Estate, Avonmouth BS11 8DT pentru a lăsa remorca acolo, apoi vor conduce unitatea Tractor la depozitul nostru de la unit10 Avon Riverside. Estate, Victoria Rd, Avonmouth, Bristol BS11 9DB pentru a parca tractorul și a termina tura.
Schimbul complet de la depozit la depozit ar trebui să fie în jur de 8 ore.
De luni până vineri, orele încă de confirmat Dar 90% este în timpul zilei.

Salariul:
HGV - 190,00 GBP pe tură, pe baza a 10 ore de lucru sau până la ora finală.

Beneficii:
Putem oferi spatiu de cazare gratuit pentru prima luna.

Ziua de colectare:

Șoferii trebuie să se afle în curtea locației clientului cu cel puțin 30 de minute înainte de plecare, cu o remorcă goală, cu un timp de conducere adecvat pentru a nu necesita opriri între plecare și sosire la destinația UPS (timpul de rulare planificat 3:45). Pauzele de taho sunt permise la fața locului la client.
Descărcați la UPS:
Remorcile interne care sosesc la UPS Tamworth vor fi descărcate între orele 18:00 și 00:00.
00:00 este ultima oră când remorca va fi descărcată. Remorcile care sosesc devreme vor fi probabil descărcate mult mai devreme.
Remorcile cu ROI care sosesc pe Aeroportul UPS East Midlands vor fi descărcate între orele 20:00 și 02:00.
02:00 este ultima oră când remorca va fi descărcată. Probabil că va fi descărcat mai devreme.
Operațiune de drop and swap (remorcă de așteptare) posibilă atât în ​​Tamworth, cât și în East Midland.

SBL - Silva Brothers Logistics ofera urmatoarea oportunitate de a lucra ca sofer HGV in Anglia.
Suntem o companie in crestere rapida care cauta noi soferi sa se alature echipei noastre!
SBL - Silva Brothers Logistics este un angajator echitabil si etic si vom lua in considerare toate cererile si nu vom face discriminare pe baza rasei, culorii, religiei, exprimarea sexului, varsta, origine nationala, dizabilitate, stare civila, orientare sexuala, sau statut militar, in oricare dintre activitatile sau operatiunile sale.

Aveti oportunitatea de a lucra la o companie cu renume, asa ca veniti si va alaturati echipei noastre.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024