Gratis

SOFER C / C+E - Germania

L.T.G. Langenlonsheimer Transport GmbH
20 poziții

Candidatul Ideal

După experiențe pozitive cu angajații români, Langenlosheim Transportgesellschaft GmbH mai doreste sa angajeze câțiva șoferi români cu permis Cat. CE pentru Germania.
  • Permis de conducere categoria C, C+E;
  • Cunoștințe de bază de limba germană sau engleză (constituie un avantaj);
  • Responsabilitate și punctualitate.

Descrierea jobului

  • Ne așteptăm la manipularea în siguranță a unui camion și respective a remorcii, un permis de conducere C sau ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄CE cu Modulul 95 valabil și un card Tahograf.
  • Oferta se adresează exclusiv cetățenilor din UE.
  • ​Intenționăm să realizăm interviuri de angajare în București în săptămâna care începe. Putem să ne cunoaștem și să răspundem la întrebări.
  • Când începeți lucrul în Germania, vă vom sprijini, desigur, în toate aspectele, cum ar fi locuința, înregistrarea, relațiile cu autoritățile etc.
Oferim posturi de lucru în transportul local sau intern pe distanțe lungi prin aranjament. Oferim
șoferilor, de exemplu: Pentru conducătorii de Cat.CE(40t) cu remorcă, 12t cu remorci tandem,
remorci carosate și vehicule macara pentru materiale de construcții.

L.T.G. este o companie de familie. În prezent avem peste 5.000 de camioane înmatriculate la noi.
Obiectivul nostru este logistica in domeniul materialelor de construcții. Operăm, de asemenea,
servicii poștale regionale între centrele de transport de marfă și transport pe distanțe lungi în
Germania. Sediul este susținut de 8 filiale din Germania - prin urmare vă putem oferi oferte de
muncă în diferite orașe.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024