Gratis

Site Engineer - Bucuresti

Strabag SRL

Candidatul Ideal

Strabag angajează un Site Engineer pentru un contract determinat de 12 luni, în cadrul unui proiect de construcții civile în București. Dacă ai experiență în coordonarea activităților de pe șantier și ești pasionat de managementul execuției lucrărilor, te așteptăm să faci parte din echipa noastră.
  • Absolvent studii superioare Constructii Civile industriale sau agricole;
  • Experiența în lucrări de execuție cladiri – minim 5 ani sau minim doua proiecte majore (cel putin 1 proiect peste 15 mil eur.);
  • Abilitati de coordonare si gestionare echipe de constructii, subantreprenori, relationare cu Diriginti santier, ISC etc.;
  • Cunostinte solide de legislatie de constructii;
  • Capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, abilitatea de a lua decizii, responsabilitate, comunicare excelenta oral si scris, flexibilitate si mobilitate;
  • Abilitați de planificare și organizare, gândire analitică și critică; Experienta in managementul resurselor umane;
  • Comunicare foarte bună în limba romană
  • Cunoștințe MS Office (Word, Excel, Project) si Auto-CAD;
  • Cunoștințe bune de limba engleza;

Descrierea jobului

  • Conduce executia santierului pentru care este responsabil;
  • Coordonează lucrările pe șantier din punct de vedere al cantității, calității ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄și respectării termenelor de execuție;
  • Planifica si coordonează activitățile zilnice de execuție a lucrărilor;
  • Urmareste executia lucrarilor conform graficului de executie, precum si graficul de forta de munca pentru saptamana care urmeaza;
  • Pregateste comenzile de materiale sau ajuta la intocmirea lor departamentul de aprovizionare;
  • Intocmeste jurnale zilnice de santier;
  • Intocmeste si preda necesarul de utilaje;
  • Verifica si aproba pontajele facute de sefii de echipe din subordine;
  • Verifica si aproba situatiile de lucrari impreuna cu departamentul tehnic;
  • Ofera suport departamentului tehnic pentru intocmirea situatiei catre client;
  • Verifica si certifica PVT, PVLA, PVFD si convoaca persoanele implicate in acestea conform pescriptiilor si reglementarilor in vigoare impreuna cu Departamentul de asigurarea calitatii;
  • Relaționează cu beneficiarii locali / parteneri / subcontractanți / autorități locale;
  • Participa la inchiderile operationale pentru santierele din subordine.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 83.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 12.000 de santiere din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024