Gratis

Sef Serviciu Distributie - Constanta

Vel Pitar

Candidatul Ideal

Ce te recomandă:
  • Studii superioare - finalizate
  • Experienƫă într-o poziƫie similară (de preferat în industria alimentară) - constituie un avantaj
  • Experienƫă obligatorie într-o poziƫie în distribuƫie/vânzări
  • Cunoştinƫe privind piaƫa de bunuri de larg consum
  • Cunoştinƫe privind tehnicile de vânzare şi negociere
  • Cunostinƫe de operare PC MS-Office
  • Cunostinƫe de operare SAP (constituie un avantaj)
  • Abilitaƫi de coordonare, planificare si organizare
  • Abilitaƫi de comunicare, lucru în echipă, gestionarea resurselor
  • Orientare către rezultate, creştere şi dezvoltare
  • Permis de conducere – categoria B

Descrierea jobului

Ce responsabilităƫi vei avea:
  • Vei organiza, monitoriza şi controla activitatea din cadrul departamentului Distribuƫie
  • Vei monitoriza constant indicatorii de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂performanƫă şi vei acƫiona în vederea atingerii obiectivelor stabilite/departament
  • Vei răspunde de dezvoltarea şi menƫinerea relaƫiilor cu clienƫii şi distribuitorii
  • Vei răspunde de întreƫinerea şi exploatarea parcului de autovehicule
  • Vei stabili măsuri de eficientizare/optimizare a activitaƫii pentru angajaƫii din echipă şi pentru traseele de distribuƫie
  • Vei răspunde de menƫinerea şi respectarea graficului de livrare
  • Vei analiza mediul de afaceri local şi vei stabili strategii împreună cu top management-ul local şi naƫional
  • Vei identifica nevoile de dezvoltare pentru membrii echipei şi îi vei instrui corespunzator
  • Vei răspunde de completarea corectă şi eficientă a documentelor specifice departamentului
  • Vei urmări încasarea soldurilor clienƫilor
  • Vei planifica, monitoriza şi te vei asigura de încadrarea în bugetul stabilit/departament
  • Vei elabora la solicitare rapoarte şi analize specifice

Ce iƫi oferim noi:
  • Pachet salarial atractiv (salariu fix & bonus, acordat în funcție de gradul de realizare al obiectivelor)
  • Te vei putea dezvolta folosind platforma internaţională de training online
  • Tichete de masă – valoare 30 ron/zi
  • Concediu de odihnă (min 21 zile - max 25 zile) în funcție de vechimea totală în muncă
  • Ajutoare financiare acordate pentru evenimente deosebite
  • Alte beneficii conform politicii salariale.

Grupo Bimbo, cea mai mare companie de baking din lume, prezenta in 34 de tari, detine din anul 2023 masterbrandul Vel Pitar pe piata din Romania. Misiunea globala a companiei este aceea de a "hrani o lume mai buna", printr-un portofoliu de produse nutrivite si delicioase, ce raspund nevoilor consumatorilor, crescute sub branduri apreciate cu ajutorul unei echipe valoroase de peste 148,000 de oameni in jurul lumii. VelPitar este lider pe piata romaneasca a produselor de panificatie si un jucator important in domeniul specialitatilor de cofetarie si patiserie, biscuiti si produse de morarit. Vel Pitar detine mai mult de 20% din piata de paine feliata din Romania, iar oferta de produse se regaseste zilnic pe masa a peste 1.500.000 de romani.

Publicat 26 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 26 Iul. 2024