Gratis

Sef Santier

PRODFER CONSTRUCT

Candidatul Ideal

Sef Santier / Inginer in Cluj-Napoca
Munca se desfasoara doar pe teren (santier)
  • Studii superioare de profil (optional);

  • Experienta de minim 3 ani in coordonarea a cel puțin 30 - 40 de oameni
  • Disponibilitate la deplasari constanta
  • Limba Engleza mediu / avansat
  • Experienta anterioara pe un post similar;
  • Dinamism; adaptabilitate si atentie la detalii;
  • Capacitate de a lucra cu termene limita.
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Coordoneaza direct lucrarile de montaj, in conformitate cu prevederile documentatiilor tehnice, ale procedurilor tehnice de executie, la ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄nivelul de calitate si la termenele stabilite in contractele incheiate cu beneficiarii;
  • Tine evidenta scrisa, cronologica a : PV de predare - primire front de lucru, PV de receptie calitativa, PV receptie lucrari ascunse, PV de control, PV probe/ buletine de incercari, pe faze intermediare / determinante in vederea acceptarii acestora;
  • Intocmeste si transmite raportarea zilnica a lucrarilor executate, comunica permanent cu functiile implicate pentru a asigura derularea in conditii bune si la termen a santierului;
  • Coordoneaza echipe de montaj; Raspunde de instruirea lucratorilor si de procesul de introducere a noilor colegi in echipa;
  • Coordonarea si supravegherea activitatilor de constructie pe santier;
  • Gestionarea echipei de lucru si asigurarea respectarii termenelor si a standardelor de calitate;
  • Planificarea si organizarea resurselor necesare pentru fiecare proiect;
  • Se asigura ca subcontractorii respecta atat normele legale cat si obligatiile contractuale cu referitoare la Securitatea si Sanatatea in Munca si la subcontractor.
  • Este responsabil pentru identificarea riscurilor ce pot aparea in urma activitatii pentru oameni, mediul inconjurator si proprietati;
  • Verifica si ia toate masurile necesare pentru a asigura calitatea lucrarilor si produselor utilizate;
  • Este responsabil pentru selectarea si implementarea masurilor de control al riscurilor, pentru monitorizarea si analiza eficacitatii acestora;
  • Monitorizeaza si coordoneaza Graficele de Lucrari pentru a evita intarzieri.
Beneficiile postului
  • Pachet salarial atractiv
  • Decontare transport la locul de munca
  • Un mediu de lucru placut si competitiv
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes

Prodfer Contruct este o companie specializata in constructia de parcuri fotovoltaice de mari dimensiuni in Germania, Spania, Italia, Portugalia si Austria. Cu o echipa de aproximativ 70 de angajati suntem dedicati in a construi parteneriate si a oferi solutii de calitate clientilor nostrii. Cu o experienta vasta in construire de parcuri fotovoltaice, putem vorbi de un portofoliu de clienti nationali si internationali. Puterea, perseverenta si spiritul de echipa e ceea ce ne defineste in colaborarea cu clientii nostri.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 29 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024