Gratis

Sales Consultant / Consultant Vanzari

Draupnir S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe pe care trebuie să îndeplinești pentru a putea candida cu succes să fi colegul nostru:
  • Aptitudini de bună comunicare în limba română – reprezintă avantaj cunoștințele de limba maghiară
  • Experiență în domeniul vânzărilor B2B (preferabil domeniul serviciilor)
  • Permis categoria B
  • Studii universitare reprezintă un avantaj

Transmite CV-ul tău pe adresa de email: office@draupnir.ro, împreună cu o scrisoare motivațională în care descrii modul în care îndeplinești cerințele noastre, respectiv cum vei îndeplini responsabilitățile stabilite.
În maximum 2 zile lucrătoare vei primi răspuns dacă te califici pentru un prim interviu scurt, de 10-15 minute, în care să ne cunoaștem. Dacă și acolo ne placem, atunci vom avea o întâlnire mai lungă să vedem dacă suntem cu adevărat potriviți. Iar dacă toate lucrurile sunt bune, și noi putem să susținem nevoile tale financiar vom intra în perioada de probă de 3 luni.

Viziune și misiunea noastră:
  • Vrem ca În următorii 10 ani să acordăm consultanță excelentă clienților noștri pentru a putea îmbunătății nivelul de traiîn România contribuind în mod semnificativ la dezvoltarea sectorului IMM și UAT-urile.
  • Cum vom măsura succesul misiunii noastre:
  • Vom consulta și vom dezvolta cu succes 1000 clienți în următorii 10 ani.
  • Vom depune în termen toate (100%) proiectele la care participăm.
  • Vom aduce beneficii în valoare de 300 milioane de euro pentru clienții noștri.
  • Vom încheia parteneriate cu 3 universități și asociații profesionale pentru creșterea generațiilor viitoare de consultanți.

Suntem o companie de consultanță în afaceri care se specializează pe atragerea de fonduri nerambursabile (Europene sau alt tip de finanțări), pe management de proiect și consultanță în afaceri începând de la startup-uri până la firme mari, din birourile noastre din Mun. Târgu Mureș și Mun. Miercurea Ciuc.
Vindem atât către sectorul IMM cât și Autorităților Publice Locale.

În doar 4 ani am reușit să realizăm o creștere considerabilă a echipei de la 2 consultanți la 8, respectiv cu proiecte de succes în mai multe industrii – agricultură, industria productivă, industria alimentară, industrii creative, IT, construcții – gestionând proiecte cu o valoare de peste 25 de milioane de euro, lucrând la proiecte mici de 30-50 de mii de euro și proiecte măricele de 1-3 milioane de euro.

Descrierea jobului

Căutăm CONSULTANT VÂNZĂRI (SALES CONSULTANT) care să ne ajute să crească vânzările companiei pentru a ne ajuta să generăm noi ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂proiecte de succes.

Pe rolul de Sales Consultant un coleg are următorul set de responsabilități pe care trebuie să le realizeze, dintre care enumerăm principalele responsabilități:
  • Se întâlnește în fiecare săptămână cu 15-25 de prospecți (noi sau clienți căruia îi prezintă o ofertă nouă)
  • Ofertează serviciile societății folosind template-ul de ofertă la întâlnirile programate
  • Ofertează serviciile societății folosind template-ul de ofertă transmite în maximum 24 de ore de la cerere
  • Menține o rată de conversie a leadurilor de minim 5%
  • Participă la întâlnirile săptămânale de vânzări, în fiecare luni
  • Adresează fiecărui client toate întrebările de calificare (conform procedurii) și notează răspunsurile în CRM în maximum 1 oră de la întâlnire
  • Informează clienții în mod corect în ceea ce privește: ofertele periodice, produsele noi, serviciile, condițiile de eligibilitate a proiectului, a clientului și a cheltuielilor, informarea corectă asupra condițiilor programelor de finanțare (intensitate sprijin, valori minime și maxime, buget total) etc
  • Completează toți pașii și informațiile în CRM până la finalul zilei de lucru
  • Contactează telefonic, în fiecare luni, 20 de clienți vechi din baza de date și propune întâlnire (conform procedurii)
  • Contactează telefonic, săptămânal, 20 de prospecți/lead-uri, venite pe bază de recomandări, sau din activitatea de marketing a societății, și propune întâlnire
  • Contactează telefonic, în fiecare săptămână, minim 5 clienți existenți pentru a propune noi oportunități
  • Beneficii:
    • laptop de companie
    • telefon de companie
    • comision din vânzări
    • educție internă continuă

    Pasiunea noastră profitul clienților noștri. Oferim servicii de consultanță specializată în domeniul fondurilor europene, fonduri nerambursabile. Consultanță în elaborare și management de proiecte, respectiv în achiziții publice.

    Vă întrebați de unde vine denumirea de Draupnir?

    Este un simbol din mitologia nordică, un simbol important pentru economia de astăzi, respectiv reprezintă profitabilitatea.

    Da așa este, profitabilitatea reprezentată de inelul de aur al lui Odin, inel care avea ”obiceiul” de a se multiplica în fiecare după a 9-a noapte – creând 8 noi inele de aur identice.

    Prin munca noastră asta vrem să aducem în lumea noastră, în viața clienților, contribuind la succesul afacerilor voastre și implicit și la al nostru.

    Draupnir înființat în ianuarie 2019 cu scopul de a face lucrurile altfel, de a realiza împreună cu clienții noștri visurile lor, de a ajuta la fiecare pas începând de la înființare (start up) prin realizarea de primele investiții până la profitabilitate și dezvoltare continuă respectiv scale up suntem alături de clienții noștri cu experiența noastră de aproape 10 ani în diferite domenii ale vieții de business și cunoștințele noastre în domeniile care fac obiectul principalelor noastre activități.

    Viziunea și misiunea noastră:

    Vrem ca În următorii 10 ani să acordăm consultanță excelentă clienților noștri pentru a putea îmbunătății nivelul de trai în România contribuind în mod semnificativ la dezvoltarea sectorului IMM și UAT-urile.

    Cum vom măsura succesul misiunii noastre:

    Vom consulta și vom dezvolta cu succes 1000 clienți în următorii 10 ani. Vom depune în termen toate (100%) proiectele la care participăm. Vom aduce beneficii în valoare de 300 milioane de euro pentru clienții noștri. Vom încheia parteneriate cu 3 universități și asociații profesionale pentru creșterea generațiilor viitoare de consultanți.

    Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024