Gratis

Responsabil Relatii si Asistenta Tehnica Furnizori

ROMSTAL

Candidatul Ideal

Acest job ți se potrivește dacă ai:
  • Experiență anterioară în gestionarea relațiilor cu furnizorii și recuperarea creanțelor.
  • Abilități de negociere și comunicare.
  • Capacitatea de a gestiona situații complexe și de a lua decizii rapide.
  • Cunoștințe tehnice relevante pentru produsele de încălzire și răcire, reprezintă un avantaj.
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a colabora eficient cu diverse echipe.
  • Conoștințe cel puțin de nivel mediu de limba engleză.

Descrierea jobului

Ce vei face?
  • Gestionarea și raportarea costurilor și defectelor către furnizori pentru recuperarea costurilor.
  • Implicare în rezolvarea situațiilor de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀tip defecte serie și alte situații atipice.
  • Oferirea de suport tehnic și facilitarea comunicării între partenerii de service și consultanții interni.
  • Dezvoltarea și implementarea unor procese standardizate de raportare și comunicare cu furnizorii.
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru optimizarea și digitalizarea proceselor de reparații în garanție.
  • Asigurarea actualizării și distribuirii documentației tehnice și buletinelor de informare către partenerii de service.

Romstal, parte a Romstal Group este o companie specializată în comercializarea echipamentelor de instalații pentru construcții ce activează pe piețele din România, Moldova, Ucraina, Serbia și Bulgaria. În prezent, avem la nivel național o rețea de 70 de magazine, două centre logistice și peste 1.100 de angajați.

Ce facem noi în Romstal? Ne dorim să inspirăm oamenii – angajați, clienți, parteneri – în timp ce răspundem nevoilor prezentului, cu grijă pentru generațiile viitoare. Găsim întotdeauna soluții moderne pentru provocările moderne ale vieții și investim real în dezvoltarea angajaților noștri. Tocmai de aceea, vrem ca tu să ai la îndemână atât abilitățile, cât și cunoștințele pentru a deveni cea mai bună variantă a ta, ca profesionist.

Vino la Romstal și alege-ți un job SMART pentru viitorul tău!
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024