Gratis

Responsabil Mediu

TESSUTICA ROMANIA

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Curs specialist in domeniul deseurilor;
- Curs responsabil de mediu;
- Curs ISO 9001;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Cunostinte limba engleza;
- Organizat(a) si atent(a) la detalii.

Descrierea jobului

- Gestionarea relatiei cu autoritatile publice din domeniul Protectiei Mediului (Agentia Nationala pentru Protectia Mediului, Garda de Mediu);
- Intocmirea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂raportarilor periodice, notificari, comunicari catre autoritatile de mediu;
- Intocmirea documentatiei preliminare pentru obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor;
- Elaborarea si urmarirea implementarii planurilor pentru reducerea poluarii si a Sistemelor de Management de Mediu;
- Coordonarea proiectelor si a activitatilor ce au legatura cu protectia mediului, inclusiv negocierea contractelor cu colaboratorii specifici (valorificare deseuri, colectare etc.);
- Intocmirea rapoartelor specifice domeniului gestionarii deseurilor;
- Elaborarea si gestionarea bugetului anual privind activitatea pe partea de protectia mediului.

Tessutica Romania is a subsidiary of Tessutica NV which is part of the Beaulieu International Group, with its head-quarters in Belgium and specializes in jacquard weaving of upholstery and decorative fabrics.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024