Gratis

Reprezentant de Vanzari B2B - Transilvania Marketing

TRANSILVANIA MARKETING
2 poziții

Candidatul Ideal

Transilvania Marketing este specializată în furnizarea de servicii de Pay Per Click pe Facebook și Google și dezvoltare de soluții avansate eCommerce pentru persoanele juridice din Romania și din Spațiul Economic European. Misiunea noastră este de a elabora strategii digitale personalizate, destinată să stimuleze creșterea și a asigura succesul clientilor nostri într-un mediu online dinamic și în continuă evoluție.

Despre Rol:
Datorită extinderii noastre continue, căutăm un Reprezentant de Vânzări B2B ambițios și orientat spre rezultate, pentru a se alătura echipei noastre din București. Persoana selectată va avea responsabilitatea de a dezvolta relațiile existente și de a explora și capta noi oportunități de afaceri.

Responsabilități Cheie:

Coordonare și Conducere Întâlniri Video: În această poziție, veți coordona și conduce întâlnirile video cu potențiali clienți identificați de echipa noastră de prospectare.
Analiză și Strategie eCommerce: Veți efectua analize eCommerce meticuloase, identificând nevoile și cerințele specifice ale clienților și propunând strategii de optimizare corespunzătoare.
Negociere și Încheiere Contracte: Veți prezenta și negocia ofertele adaptate nevoilor clienților, utilizând tactici de persuasiune avansate și tehnici de vânzări consultative, având ca scop final încheierea de contracte.
Urmărire și Comunicare: Veți menține un dialog constant și constructiv cu clienții potențiali, aplicând metode de follow-up eficiente pentru a vă asigura că oportunitățile nu rămân neexploatate.

Descrierea jobului

Beneficii și Remunerație:

Salariu și Comision: Pachet salarial competitiv, compus din salariu fix și comisioane atractive pentru fiecare contract ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄încheiat.
Dezvoltare Profesională: Acces la oportunități de dezvoltare profesională continuă, traininguri specializate și documentație de înaltă calitate în domeniul marketingului digital.

Calificări și Competențe Necesare:

Experiență demonstrată în vânzări B2B și abilități solide de negociere și comunicare interpersonală.
Un interes profund și o dorință de a aprofunda cunoștințele despre mecanismele, metricile și analizele esențiale ale afacerilor online.
Proactivitate, determinare și o orientare strategică spre obținerea de rezultate.
Cunoașterea avansată a limbii engleze constituie un avantaj.

TRANSILVANIA MARKETING promovează diversitatea și egalitatea de șanse și încurajează aplicațiile din partea tuturor candidaților calificați.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024