Gratis

Referent in comert si marketing

CHIMCOMPLEX

Candidatul Ideal

Cerinte de post:
  • experiență în Customer Service / Back-office: minim 2 ani;
  • experiență în gestionarea comenzilor, procesarea facturilor, coordonarea livrărilor și interacțiunea cu clienții B2B, asigurând satisfacția acestora;
  • vorbitor de limbă engleză la nivel mediu;
  • cunoștințe solide de utilizare MS Office;
  • excelente abilități de comunicare și relaționare cu clienții, de gestionare a timpului și priorităților;
  • capacitatea de a lucra eficient într-o echipă și de a colabora cu alte departamente;
  • proactiv, orientat către rezultate, cu o atitudine pozitivă, spirit de echipă și empatie, bine organizat și capabil să lucreze autonom;
  • absolvent de studii superioare;
  • experiență în utilizarea unui CRM.

Descrierea jobului

  • Gestionarea comenzilor de la clienți B2B;
  • Introducerea comenzilor in sistem si verificarea acestora;
  • Intocmirea avizelor, a dispozitiilor de livrare, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁a facturilor, a CMR-urilor, a documentelor vamale;
  • Transmiterea documentelor de livrare catre clienti;
  • Informarea clientilor cu privire la detaliile aferente livrarilor;
  • Expedierea de mostre si intocmirea documentelor aferente acestora (AWB, facturi etc.);
  • Verificarea incasarilor si soldurilor clientilor;
  • Menține legătura cu departamentele de productie, contabilitate și logistică pentru rezolvarea situațiilor de lucru curente;
  • Actualizarea situatiilor interne cu privire la livrari;
  • Inventarierea lunara a stocurilor.

Chimcomplex este cel mai mare producător de produse chimice din România, cu un înalt nivel de expertiză și peste 70 de ani de experiență în inovarea, fabricarea și comercializarea produselor chimice anorganice și organice. Suntem o companie strategică pentru economia românească, cel mai mare combinat de produse chimice cu 2 platforme industriale la Onești și Râmnicu Vâlcea, care dezvoltă produse de calitate pentru o viață mai bună și un viitor sustenabil.

Produsele Chimcomplex sunt utilizate în sectorul energetic, în chimie și petrochimie, celuloză și hârtie, industria farmaceutică, mase plastice, metalurgie, industria alimentară, a lemnului și a mobilei.

Investim continuu în noi tehnologii pentru a crește eficiența, menținând în același timp protecția mediului și sustenabilitatea în centrul strategiei noastre. Suntem o companie cu un nivel ridicat de know-how tehnic și o forță de muncă specializată, care se angajează în proiecte pe termen lung. Investim în echipele noastre pentru a realiza împreună cele mai mari proiecte din industria chimică din România.

Află mai multe despre noi aici: www.chimcomplex.com

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024