Gratis

Receptioner medical

ASTERIUM Healthcare

Candidatul Ideal

Cautam coleg/a pentru postul de Receptioner medical.

Ne dorim ca echipa noastra sa fie completata de oameni pasionati, empatici si dornici sa evolueze profesional.

De la tine avem nevoie de:
  • Profesionalism;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Politete, amabilitate, atentie in interactiunea cu pacientii;
  • Entuziasm si onestitate;
  • Atentie distributiva si usurinta in exprimare;
  • Dorinta de lucru in echipa;
  • O buna organizare si responsabilitate a muncii zilnice;
  • Cunostinte medii de utilizare computer (internet, aplicatii word, excel);
  • Cunostinte medii de limba engleza – nivel mediu, vorbit & scris

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • efectuarea de programari conform solicitarilor (telefonice, online si in receptia Clinicii);
  • furnizarea de informatii referitoare la ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂serviciile si investigatiile oferite in cadrul Clinicii;
  • preluarea pacientului de la intrarea in Clinica si completarea tuturor formularelor necesare conform protocoalelor Clinicii;
  • pastrarea unei stranse relatii de colaborare cu medicii si asistentii medicali, astfel incat pacientii sa beneficieze de un serviciu de calitate;
  • incasarea contravalorii serviciilor medicale efectuate;
BENEFICII:
  • pachet salarial motivant
  • reduceri la serviciile si procedurile medicale ale Clinicii
  • program de lucru in ture, dupa cum urmeaza: 08:30 - 16:30 sau 12:00 - 20:00.
  • mediu de munca placut - fara stres
  • clinica premium, conditii excelente de lucru
  • posibilitate de participare la cursuri pentru dezvoltare personala
  • se asigura training pentru invatarea protocoalelor si fluxurilor din cadrul Clinicii.

ASTERIUM HEALTHCARE inseamna in mod egal medici cu vasta experienta, dar si oameni pasionati de profesia lor. Pacientul cu afectiuni cutanate are la dispozitie o echipa multidisciplinara, la cel mai avansat nivel de diagnostic si tratament.

Asocierea intre Dermatologie si Chirurgie plastica, estetica si microchirurgie reconstructiva asigura o abordare standardizata si sigura a tumorilor cutanate, dar si solutii de medicina estetica individualizate si cu rezulate optime pentru pacient.

Am completat echipa cu Diabet, nutritie si boli metabolice, Endocrinologie, Obstetrica- Ginecologie, specialitati pe care le gasiti la noi si care ne ajuta sa identificam afectiunile hormonale, cele cu o componenta autoimuna, dezechilibrele nutritionale, diabetul, modificarile din sfera ginecologica, toate fiind posibile cauze pentru anumite patologii dermatologice ale adultului si copilului.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024