Gratis

Receptioner Hotel de noapte/night auditor

EUROTREND HOTELS GROUP SRL

Candidatul Ideal

Ce ne dorim?
- o persoana serioasa, responsabila, amabila
- sa cunoasca limba engleza la nivel conversational
- sa stie utiliza instrumentele de plata si incasare (Cash, POS, facturare)
- sa detina cunostinte de utilizare a calculatorului
- sa cunoasca un pogram de operare utilizat in domeniul hotelier, constituie un avantaj
- sa aiba experienta in domeniul hotelier, constituie un avantaj

Descrierea jobului

Cu ce se ocupa receptionerii?
-intampina oaspetii pentru cazare, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesional;
-colaboreaza cu alte ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀sectoare: rezervari, restaurant, housekeeping, evenimente;
-informeaza oaspetii la solicitarea acestora cu privire la tarife, preturi, servicii si programe oferite de hotel (pachete, promotii, discount-uri);
-intocmeste si inregistreaza rezervarile in sistemul de gestiune hoteliera;
-incaseaza contravaloarea serviciilor prestate clientilor;
-se informeaza permanent asupra actiunilor si activitatilor ce au loc in hotel pentru a informa turistii in legatura cu evenimentele ce se desfasoara;
-rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi luate cele mai adecvate masuri;
-proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri.
-program exclusiv de noapte

Ce iti oferim?
-pachet salarial motivant;
-formare si dezvoltare profesionala;
-oportunitatea de a avansa pe scara ierarhica;
-oportunitatea de a lucra in cadrul unui hotel afiliat la un brand international,
-discount la cazare in toate hotelurile Wyndham din lume.

Hotel Wyndham Cluj reprezinta optiunea ideala pe segmentul serviciilor hoteliere de 5 stele superior, atat business, cat si leisure, avand 107 de camere, un intreg etaj Executive cu acces nelimitat la Executive Lounge si Centrul de Evenimente Wyndham Cluj Events. Cele 2 restaurante din cadrul hotelului, AVOCADO si Casa Lounge, impreuna cu Centrul Wellness 360° SPA, cu o spectaculoasa vedere panoramica la 360° asupra orasului, sunt numai cateva motive suplimentare pentru a alege Hotel Wyndham Cluj si pentru momentele de relaxare si petrecere a timpului liber.

Hotel Wyndham Cluj este administrat de EuroTrend Grup Imobiliar. In urma asocierii cel mai mare grup hotelier din lume - Wyndham Hotel Group, oaspetii hotelului se bucura de o serie de beneficii suplimentare, inclusiv posibilitatea de a colecta si de a folosi punctele de fidelitate din sistemul Wyndham Rewards.

Wyndham Hotel Group este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii in industria ospitalitatii din lume, atat pentru consumatorii business cat si pentru cei individuali, reunind sub umbrela sa peste 9200 de hoteluri, sub 22 branduri, intinzandu-se in 50 de tari si pe 6 continente.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024