Gratis

PROGRAMATOR CNC

SC ALKE TOTAL CONFORT SRL

Candidatul Ideal

- Seriozitate, abilităţi tehnice, dornic de a invăţa şi de a se dezvolta;
- Capacitate de lucru în echipă;
- Buna organizare si capacitate de a respecta termenele de lucru;
- Cunoştinţe de operare Windows şi Microsoft Office;
- Experienta in Proiectare si programare (modelare 3D utilizand Solidworks) si desen tehnic (de executie) in AutoCad/ AutoCad3D
- Limba engleza – nivel mediu/avansat.
- Studii superioare tehnice finalizate;
- Experienta în domeniul industrial şi inginerie mecanică;
- Cunoașterea normativelor și standardelor de proiectare în vigoare;
- Experienta in folosirea instrumentelor de masurare;
- Experienta in utilizarea Lantek Expert / Profile T(constituie un avantaj);
- Experienta operare Abkant, laser, ghilotina.

Beneficii oferite: - Pachet salarial motivant - Instruire şi dezvoltare profesională în cadrul firmei.

Descrierea jobului

- Proiectează piese, echipamente, ansamble şi subansamble pentru echipamente
de incalzire si echipamente pentru cresterea pasarilor.

- Jobul presupune ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄programarea dar si operarea utilajelor: Masina de debitare Laser, Abkant, Ghilotina si Spinn forcing machine

Compania ALKE a fost infiintata in 1974,in prezent fiind prezenta in 96 de tari. Fiind o companie olandeza, in 2005 s-a decis mutarea a o buna parte a facilitatilor sale de productie la Brasov, fiind o mutare strategica, prin care ALKE si-a planificat dezvoltarea in viitor.
Alke Total Confort este o companie specializata in producerea incalzitoarelor cu radiatii infrarosii, precum si comercializarea de echipamente pentru cresterea pasarilor.
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024