PROFESOR CU GERMANA SI ENGLEZA PENTRU AFTERSCHOOL SI CURSURI

CENTRUL DIDACTO SRL

Candidatul Ideal

www.kids.ro din Cluj-Napoca își extinde echipa și este în căutarea unui PROFESOR DE LIMBI STRĂINE CU GERMANĂ ȘI ENGLEZĂ pentru a coordona o serie de activități educative dedicate copiilor cu vârste cuprinse între 8-14 ani.

Prezența fizică la sediul nostru din Cluj-Napoca, Str. I.C.Brătianu este obligatorie.

Posturi Disponibile:
1 post pentru Profesor de Limba Germană și Engleză (Fizic, Cluj-Napoca)

Ne dorim o persoană motivată, creativă și pasionată de lucrul cu copiii, care să se alăture echipei noastre pentru următoarele activități:

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Program de Afterschool (cu limba germană și engleză)
    • Coordonarea zilnică a activităților de afterschool pentru copii de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂8-14 ani, de luni până vineri, între orele 11:45 - 17:00.
    • Organizarea și desfășurarea de activități variate, precum desen, jocuri, ateliere tematice, limbi străine, supravegherea temelor, excursii etc.
    • Predarea limbilor germane și engleze (alte limbi străine reprezintă un avantaj) într-un mod interactiv și adaptat vârstei copiilor.
  • Cursuri fizice de limbi străine (Germană și Engleză)
    • Susținerea cursurilor de germană și engleză pentru copii (grupe de nivel diferit), de luni-vineri, între orele 17:00 - 19:00.
Cerințe:
  • Prezență fizică zilnică la sediul nostru din în Cluj-Napoca în intervalul 11:45-19:00.
  • Cunoștințe avansate de limba germană și engleză (nivel minim B2); cunoașterea unei alte limbi străine reprezintă un avantaj.
  • Experiență anterioară de lucru cu copiii (8-14 ani) este preferabilă.
  • Abilități excelente de comunicare, organizare și adaptabilitate.
  • Abilitatea de a comunica cu părinții copiilor, de a monitoriza evoluția copiilor și de a preda diversificat în funcție de nevoi.
  • Disponibilitate pentru o colaborare de lungă durată (minim pe durata întregului an școlar 2024-2025).

Beneficii:
  • Salariu: Între 3500-4000 lei net, ajustat în funcție de experiență, pentru întreg volumul de muncă (ambele tipuri de activități).
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu educațional dinamic și creativ, alături de o echipă dedicată și pasionată.
  • Posibilitate de creștere profesională.
Cum aplici?
Dacă ești interesat(ă) să te alături echipei noastre, trimite un email cu titlul „PROFESOR KIDS” și CV-ul tău la adresa de email contact@didacto.ro.

Didacto este o platformă care facilitează experiențe educaționale calitative online și offline, pentru copii și tineri, elevi și studenți, utilizând metode de predare și învățare interactive și participative. Alătură-te și tu comunității Didacto!

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024