Gratis

PHP Developer

CONSULTARE DIGITAL VERO S.R.L.

Candidatul Ideal

Ești un dezvoltator PHP talentat, pasionat de crearea site-urilor web? Căutăm un profesionist dedicat care să se alăture echipei noastre și să ducă proiectele noastre de dezvoltare web la următorul nivel. Candidatul ideal va avea un simț estetic dezvoltat, abilități tehnice solide și o mentalitate colaborativă. Ești comunicativ, dornic de învățare, responsabil și proactiv? Dacă te pasionează dezvoltarea web și îți place să lucrezi la proiecte variate și provocatoare, ne-ar plăcea să te cunoaștem.

Cerințe obligatorii:

Cunoștințe avansate de PHP, HTML, CSS, MySQL și JavaScript.
Peste 3 ani de experiență în dezvoltarea web.
Experiență în e-commerce, inclusiv dezvoltarea de funcționalități precum listări de produse, gestionarea comenzilor, autentificarea utilizatorilor și gateway-uri de plată.
Abilități avansate în crearea, interogarea și utilizarea bazelor de date (MySQL).
Cunoștințe de framework-uri PHP, aplicații web și implementare între diferite platforme web, e-shop-uri, conexiuni web, etc.
Cunoștințe de bază de LESS, jQuery, UIkit și Nette sunt avantajoase.
Familiaritatea cu Git și Composer este un plus.
Abilitatea de a lucra independent și în echipă.
Fluență în engleză, atât scris cât și vorbit.
O mentalitate orientată spre servicii și clienți, cu atenție la detalii.
Interes în a te implica în proiecte web diverse pentru clienți mici și mari.

Descrierea jobului

Dezvoltarea și întreținerea e-shop-urilor personalizate, site-urilor web și portalurilor.
Crearea de noi proiecte și gestionarea/actualizarea celor existente pentru a asigura ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁că îndeplinesc nevoile și așteptările clienților.
Proiectarea și întreținerea unor interfețe intuitive pentru experiențe de utilizare fără cusur.
Implementarea funcționalităților personalizate utilizând PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS, REST API și biblioteci/instrumente moderne (React și Symfony).
Optimizarea și scalarea soluțiilor tehnice pentru a asigura eficiența și performanța.
Colaborarea strânsă cu alți dezvoltatori și manageri de proiect pentru a livra soluții de înaltă calitate.
Menținerea la curent cu ultimele tendințe și tehnologii în dezvoltarea web și e-commerce pentru a stimula inovația și îmbunătățirea continuă.
Asigurarea securității și integrității aplicațiilor web prin aplicarea celor mai bune practici în criptarea datelor, autentificare și protecția împotriva vulnerabilităților comune ale web-ului.
Documentarea și executarea testelor unitare și de integrare pentru a asigura calitatea și fiabilitatea software-ului.
Participarea în ciclul de viață al dezvoltării software (SDLC) pentru a dezvolta noi capabilități software și a îmbunătăți caracteristicile existente.

Beneficii: Această poziție oferă oportunități și avantaje unice care pot îmbunătăți semnificativ echilibrul între viața personală și cea profesională și dezvoltarea carierei, oferind mai mult decât beneficii tradiționale. Acestea includ:
Salariu competitiv cu bonusuri bazate pe performanță.
Program de lucru flexibil și posibilitatea de a lucra complet remote.
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.
Implicare în proiecte inovatoare și dinamice (inclusiv aplicații AI).
Vizite ocazionale la biroul din Brno, Republica Cehă, pe cheltuiala companiei, pentru a întâlni colegii și pentru teambuilding.
Construirea unei rețele profesionale solide în industrie.
Dezvoltare profesională online prin programe de training și mentorat.
Oportunități de a lucra la proiecte diverse și interesante.
Tichete de masă și posibilitatea unui al 13-lea salariu, în funcție de performanța companiei.
Ideile tale vor contribui la deciziile finale.
Pentru că dorim să te cunoaștem mai bine, te rugăm să ne lași o scrisoare de motivație sau o scurtă descriere a muncii tale, evidențiind contribuțiile tale personale la rezultatele finale așteptate de companie/proiectele la care ai lucrat. Suntem nerăbdători să te cunoaștem!

Suntem o companie inovatoare care lucrează la proiecte web de ultimă generație pentru companii mici și mari corporații. Echipa noastră este dedicată furnizării de soluții e-commerce de top, site-uri web personalizate și portaluri dinamice. Prețuim un mediu de lucru colaborativ și proactiv, unde ideile și abilitățile tale pot avea un impact real.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024