Gratis

Operator Mixare

BOSTIK ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Cunoasterea fluxului tehnologic si a materiilor prime utilizate in procesul de fabricatie.
Atitudine profesionala si proactiva.
Flexibilitate, deschidere catre nou, rabdare.
Organizat si cu grad ridicat de responsabilitate.
Studii de specialitate: minim liceu / scoala tehnica.
Experienţă: minim 3 ani intr-un domeniu tehnic.

Descrierea jobului

Respectarea programului de lucru, mentionarea problemelor legate de activitatea desfasurata, la predarea/primirea schimbului, in RAPORT de TURA;
Programarea retetei pentru ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂realizarea amestecului in vederea dozarii componentilor;
Verificarea cantitatilor existente in rezervoarele de stocare pentru fiecare component, inainte de a se realiza un nou amestec, conform retetei pentru tipul de amestec procesat;
Monitorizarea cantitatilor de materii prime din rezervoare si containere, precum si a temperaturilor din zona de stocare;
Adaugarea manuala a componentelor amestecului conform retetei si a colorantului atunci cand este cazul;
Asigurarea descarcarii materiilor prime lichide in rezervoarele aferente acestora in cazul aprovizionarii cu autocisterna;
Inscriptionarea si depozitarea corespunzatoare a celor aprovizionate in containere de plastic;
Prelevarea probelor de amestec & materii prime si transmiterea lor in laborator impreuna cu formularul aferent completat corespunzator lotului procesat;
Informarea mecanicilor sau a electricianului de serviciu, si a sefului ierarhic superior, in cazul identificarii unor probleme la sistemele de automatizare sau in alte zone aferente camerei de mixare sau depozitare a materiilor prime;
Cunoasterea sistemelor de operare in cadrul procesului de mixare si descarcare materii prime;
Informarea seful ierarhic in cazul aparitiei de disfunctionaliati in cadrul sistemelor de operare si evidentierea lor in RAPORT DE TURA;
Asigurarea integritatii tuturor echipamentelor, instalatiilor si utilajelor din aria de mixare si stocare materii prime precum si functionarii acestora in bune conditii;
Depozitarea si colectarea corecta a deseurilor provenite din activitatea desfasurata precum si din manipularea materiilor prime care se dozeaza manual;
Asigurarea curateniei si ordinii atat in zona de stocare materii prime cat si in zona camerei de mixare;
Informarea si supravegherea soferilor care vin cu cisternele la descarcarea materiilor prime, referitor la regulile care trebuie respectate cu privire la modul de conectare si descarcare, in scopul evitarii deversarilor;
Supravegherea manevrelor de conectare / decarcare a cisternelor cu materii prime.

Beneficii:
• Salariul motivant;
• Decontarea transportului;
• Tichete de masa;
• Bonus anual in functie de performanta;
• Asigurare in caz de accident 24h/24 , 7 zile/7;
• Abonament la o clinica medicala privata;

Descrierea companiei

Bostik Romania

Suntem mandri de istoria noastra: de la infiintarea Boston Blacking Company in 1889 (Statele Unite), pana la nivelul actual al companiei, lider mondial in domeniul adezivilor si al etansantilor pe pietele de productie industriala, de constructii si de consum.

De mai bine de un secol, dezvoltam permanent adezivi inteligenti pentru nevoile de lipire actuale si viitoare, contribuind la o lume mai sigura, mai flexibila, mai eficienta si mai receptiva. Succesul nostru este posibil datorita celor peste 6000 de angajati din peste 40 de tari pentru a dezvolta parteneriate stranse cu clientii, cu utilizatorii finali, cu furnizorii si cu partenerii nostri. Cu totii suntem motivati de valorile fundamentale ale culturii companiei noastre.

BOSTIK - segmentul de solutii adezive al Arkema

Bostik este companie a Grupului Arkema si jucator global in domeniul adezivilor specializati pentru pietele de constructii, de consum si industriale, ce dezvolta solutii inovatoare si multifunctionale de etansare si lipire si transforma viata de zi cu zi de peste 130 de ani.

Prin vanzarile anuale care depasesc 2 miliarde de euro, prin prezenta in peste 50 de tari si prin cei peste 6.500 de angajati, compania se angajeaza sa raspunda, prin inovatiile sale, principalelor provocari ecologice, energetice si tehnologice.

Bostik se concentreaza pe imbunatatirea continua si pe excelenta operationala pentru a raspunde asteptarilor clientilor si partenerilor sai.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024