Gratis

Mecanic/Electrician/Sudor

RAGMET RAFFINERIA S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Mecanic:
Candidatul ideal pentru poziția de mecanic trebuie să aibă cunoștințe solide în domeniul mecanicii industriale și să fie capabil să identifice, să diagnosticheze și să repare diverse echipamente și utilaje. Experiența în întreținerea și reparația echipamentelor mecanice este esențială. Persoana potrivită trebuie să fie orientată spre soluționarea problemelor, să aibă abilități tehnice excelente și să poată lucra eficient atât individual, cât și în echipă.
Electrician:
Candidatul ideal pentru poziția de electrician trebuie să aibă competențe tehnice avansate în domeniul electric și să fie certificat pentru a efectua lucrări de instalații și reparații electrice. Este esențial să aibă cunoștințe actualizate despre standardele de siguranță și să poată interveni rapid și eficient în situații de avarie.
Sudor:
Candidatul ideal pentru poziția de sudor trebuie să aibă experiență vastă în diferite tehnici de sudură, inclusiv sudură MIG, TIG și sudură electrică. Este important să aibă o bună cunoaștere a diferitelor tipuri de metale și aliaje și să fie capabil să lucreze cu precizie, respectând standardele de calitate și siguranță.

Descrierea jobului

Mecanic:
- Experiență anterioară în domeniul mecanicii industriale sau auto.
- Abilități de diagnosticare și reparare a echipamentelor.
- Capacitatea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de a citi și interpreta schițe tehnice.
- Atenție la detalii și capacitatea de a lucra sub presiune.
- Calificare și certificare în domeniul electric.
- Experiență practică în întreținerea și instalarea sistemelor electrice.
- Cunoștințe solide despre circuite, tablouri electrice și rețele de joasă și medie tensiune.
- Abilitatea de a diagnostica și repara problemele electrice.
Sudor:
- Experiență practică în sudură MIG/TIG și alte tehnici de sudură.
- Cunoștințe despre proprietățile metalelor și aliajelor.
- Capacitatea de a citi și interpreta desene tehnice și specificații.
- Certificare în sudură reprezintă un avantaj.

Ragmet Raffineria este compania de top într-un grup dedicat reciclării metalelor neferoase și rafinării deșeurilor metalice neferoase. Obiectivul nostru principal este optimizarea recuperării materialelor valoroase, reducând în același timp amprenta de carbon pe tot parcursul procesului industrial. Deși ne concentrăm în principal pe aluminiu, ne îndreptăm din ce în ce mai mult atenția către alte metale, cum ar fi aliajele de cupru și nichel.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024