Gratis

MANAGER SECTIE PRODUCTIE

CASA NOASTRA SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Experienta de coodonare echipa de productie-minim 5 ani;
  • Excelente abilitati tehnice si de productie;
  • Cunostinte de planificarea productiei;
  • Cunostinte de limba engleza-nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Organizarea, coordonarea si supervizarea activitatii din sectia de productie, in concordanta cu obiectivele organizationale si cu activitatea celorlalte departamente ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄(vanzari, achizitii, economic);
  • Asigurarea si respectarea procesului tehnologic, in vederea realizarii si mentinerii la standardele inalte de calitate a produselor executate;
  • Urmarirea si asigurarea respectarii regimului tehnologic al fiecarui utilaj, realizarea la termen si de buna calitate a lucrarilor de intretinere, revizie si reparatii a instalatiilor si utilajelor;
  • Propunerea de masuri si solutii in vederea valorificarii la maximum a capacitatilor de productie existente si a optimizarii proceselor de productie;
  • Urmarirea proiectelor de reducere a defectelor, pentru remedierea si prevenirea cauzelor neconformitatilor;
  • Intocmire rapoarte specifice productiei (obiective, productia realizata, costurile de productie), rapoarte de analiza si cauzalitate a timpilor pierduti in productie (eroare umana, mentenanta, calitatea materiei prime);
  • Participarea la punerea in functiune a utilajelor noi aferente planului de investitii la nivel de fabrica;
  • Dezvoltarea planului de training la nivel de departament in baza nevoilor de dezvoltare identificate la personalul din subordine;
  • Evaluarea personalului din subordine.
Locatia jobului este pe platforma de productie QFort: Pielesti, Dolj

Beneficii:
  • Salariu atractiv;
  • Bonus de performanta atractiv pentru atingerea obiectivelor sau a unor tinte prestabilite;
  • Oportunitati de dezvoltare prin participarea la traininguri specifice sectiei;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Un mediu de lucru dinamic, cu tehnologie de ultima generatie in domeniul CNC-urilor;
  • Sansa unei cariere de succes intr-o companie nationala.

Descrierea companiei

QFORT, un business proiectat să reziste

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Produsele noastre sunt comercializate în 12 țări printre care România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.

În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.

Soluțiile noastre din PVC și Aluminiu (ferestre, uși de intrare, sisteme culisante, sisteme de umbrire) se remarcă prin durabilitate, performanță în ceea ce privește izolația termică și fonică, dar și printr-un design modern, aducând un plus de confort în orice spațiu.

Pentru a realiza sisteme de ferestre și uși termoizolante de înaltă calitate, am investit în ultimii ani cca. 110 de milioane de euro în capacităţi de producţie cu tehnologie de ultimă generație, logistică și distribuţie. Drept urmare, deținem una dintre cele mai moderne platforme din Europa cu o suprafață totală de 106.646 mp pe care activează 7 hale de producție.

Cu o experiență de 19 ani în domeniu și mai bine 1.500 de angajați, am construit de-a lungul timpului o rețea de peste 1.000 de parteneri comerciali, având mai mult de 1.100 de puncte de vânzare la nivel european.

Dacă vrei să ne cunoști mai bine, poți vizita site-ul nostru www.qfort.ro iar, dacă vrei să faci și tu parte din echipa QFORT, trimite-ne CV-ul tău pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 29 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024