Gratis

Manager departament juridic/ Consilier juridic senior

MEDISPROF SRL

Candidatul Ideal

Ne extindem departamentul juridic și suntem în căutarea unui Consilier Juridic senior, care sa fi coordonat echipe in domeniul juridic, să ne sprijine în asigurarea conformității și în oferirea de consultanță juridică pentru activitățile noastre.
Experienta in domeniul medical constituie avantaj!
Cerințe:
  • Absolvent de studii juridice;
  • Abilități de analiză și sinteză, prioritizare și organizare;
  • Cunoștințe avansate de MS Office (Excel, Word);
  • Excelente abilități de comunicare, coordonare și relaționare;
  • Abilități de rezolvare a problemelor și o atitudine proactivă;
  • Proactiv

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Coordoneaza activitatea departamentului juridic
  • Acordă suport juridic tuturor departamentelor companiei, revizuind contracte și oferind puncte de vedere/opinii ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂juridice;
  • Colaborează îndeaproape ︁cu celelalte departamente pentru desfășurarea optimă a activităților;
  • Redactează și revizuiește contracte, acorduri și alte documente pentru companie;
  • Realizează analize și rapoarte pentru management la solicitarea superiorilor;
  • Contribuie la asigurarea conformității legale în toate aspectele operaționale ale companiei.
  • Reprezinta compania in raport cu autoritatile, persone fizice/ juridice, Casa Nationala/ Judeteana de Sanatate etc

Beneficii:
  • Mediu de lucru într-o companie stabilă și în creștere, cu o echipă tânără și entuziastă, care pune preț pe colaborare și deschidere;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și personală;
  • Pachetul salarial se va negocia in functie de experienta si expertiza candidatilor

Cu o experiență de peste 20 de ani în sectorul medical privat, Grupul Medisprof a deschis prima clinică medicală oncologică în anul 2010. În 2017 a fost inaugurat Medisprof Cancer Center, cel mai mare spital privat de oncologie din Vestul României, iar de curan fiind inaugurata Clinica Medisprof de la Piatra Neamt

Cu ajutorul investițiilor în aparatură de ultimă generație, dar și în contractarea unora dintre cei mai buni specialiști în oncologie, Medisprof oferă tratamente la cele mai înalte standarde medicale internaționale și reușește să rămână accesibil tuturor pacienților din România atât ca distanță, cât și prin acordarea tratamentelor gratuite, decontate prin Casa de Asigurări de Sănătate.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024