Gratis

Manager Calitate / Inginer Calitate

HAPPY ARTS & CRAFTS SRL

Candidatul Ideal

Ne marim echipa! Avem nevoie de un Manager Calitate / Inginer Calitate, iar daca te incadrezi in aceste criterii te asteptam la un interviu!

• Persoana responsabila si proactiva;
• Persoana bine organizata si atenta la detalii;
• Foarte bune abilitati de lider si mentor;
• Foarte bune abilitati de lucru cu PC/MS Office;
• Cunostinte generale standarde de produs / materiale;
• Cunoasterea normativelor privind managementul calitatii produselor;
• Studii superioare;
• Cunoasterea limbii engleze la nivelul necesar unui mediu de lucru cu clienti internationali;
• Experienta de minim 2 ani pe un post cu responsabilitati similare;
• Experienta in coordonarea unui departament de calitate dintr-o unitate de productie reprezinta un avantaj;
• Cunostintele generale de management de departament sau de management de produs reprezinta un avantaj;
• Experienta in cadrul unei unitati de prelucrare a lemnului reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

• Asigura analiza, implementarea si mentenanta documentatiei tehnice de produs, conform cerintelor clientilor si standardelor internationale aplicabile.
• ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀Este responsabil de testarea produselor conform cerintelor clientilor, de documentarea si comunicarea rezultatelor.
• Asigura crearea si mentenanta hartilor de proces din cadrul unitatii de productie.
• Inspecteaza procesele cheie conform calendarului de inspectii si cerintelor clientilor.
• Proceseaza datele legate de performanta proceselor de productie si comunica in mod constant evolutia acestora.
• Responsabil de urmarirea si imbunatatirea indicatorilor de calitate.
• Verifică din punct de vedere calitativ si cantitativ materia prima, produsele receptionate sau depozitate si documentatiile de insotire a marfii conform standardelor de calitate si intocmeste Fisa de observatii sau neconformitati.
• Verifica documentele de insotire ale materialelor si caracteristicile tehnice ale acestora si, dupa caz, realizeaza si alte verificari astfel incat sa fie folosite doar materiale conforme cu cerintele legale si cu cerintele proiectului.
• Proceseaza datele obtinute in urma inspectiilor de receptionare a marfii.
• Responsabil pentru prelucrarea reclamaţiilor primite de la client.
• Responsabil pentru permanenta actualizare a documentelor: documente calitate, plan de control, instrucţiuni de control, procesul de verificare.
• Responsabil pentru coordonarea problemelor interne de calitate.
• Realizează Audituri de proces acolo unde este definit ca responsabil, şi urmăreşte implementarea/ realizarea şi închiderea acţiunilor definite în urma acestora.
• Urmăreşte rezultatele auditurilor interne şi acţionează, împreună cu echipa, la definirea de acţiuni acolo unde este cazul.
• Emite rapoarte pentru analiza, izolarea si solutionarea problemelor legate de calitate.
• Mentine contact direct si constant cu autoritatile a caror activitate se intersecteaza cu departamentul pentru care este definit ca responsabil.

Beneficii:
-Salariu motivant
- Evolutie profesionala constanta prin acces la training-uri interne, externe sau organizate de catre client.
- Tichete de masă
- Tichete cadou de Craciun si Paste
- Transport asigurat sau decontarea transportului
- Bonus de performanta anual

SC Happy Arts & Crafts SRL este o companie in continua dezvoltare si care activeaza pe piata manufacturii din anul 2013.
Compania lucreaza intr-un mediu multi-national si produce jucarii din lemn la cele mai inalte standarde internationale.
Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024