Gratis

Manager Achizitii - Cluj Napoca

RUMPRODCOM S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiența profesională necesară este de minim 3 ani în achiziții;
  • Cunoștințe de limbă română și engleză;
  • Cunoștințe PC, programe de bază.
  • Abilitatea de a comunica eficient cu furnizorii, colegii si conducerea companiei pentru o colaborare optima in procesul de achizitii;
  • Capacitate de a analiza date complexe, de a evalua furnizori si de a interpreta tendintele pentru a lua decizii informate in procesul de achizitii;
  • Atenție la detalii, responsabilitate, capacitatea de a procesa o cantitate mare de informații.

Descrierea jobului

Suntem un nou retailer din piata si ne dorim sa angajam un Manager Achizitii dedicat si pasionat. Angajarea se face ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂cu normă întreagă, cu perioadă de probă.

Atributiile si responsabilitatile postului:
  • Colaborarea cu furnizorii (achiziția de produse alimentare, produse chimice de uz casnic și produse nealimentare):
  • Analiza posibilităților de colaborare cu furnizorii din România și țările CE;
  • Analiza sortimentelor și grupurilor de sortimente de mărfuri;
  • Negocieri, corespondență de afaceri în limba română și engleză cu furnizorii potențiali și cei deja existenți;
  • Încheierea contractelor în condiții avantajoase pentru companie;
  • Asigurarea plasării la timp a comenzilor către furnizori;
  • Controlul îndeplinirii comenzilor;
  • Interacțiunea cu partenerii pe toate aspectele legate de livrarea mărfurilor.

Calități personale:
  • Gândire strategică și abilități analitice puternice,
  • Capacitatea de a analiza o cantitate mare de date, de a prognoza și de a dezvolta strategii pe termen scurt și lung, Sistematic, responsabil, orientat către rezultate, rezistent la stres.

Condițiile de muncă:
  • Lucru în biroul din Cluj-Napoca;
  • Program de muncă: (luni - vineri) 8:00 - 17:00 cu pauză de masă de o oră;
  • Disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu.

Daca indeplinesti criteriile si esti interesat(a) sa faci parte din echipa noastra, te invitam sa trimiti CV-ul la numarul de whatsapp 073 707 4009(Dragoș Blănaru).

Te asteptam in echipa noastra!

Descrierea companiei

Tel. contact angajator: 073 707 4009(Dragoș Blănaru)

Adresa biroului: mun. Cluj-Napoca, Piața Stefan cel Mare nr.5, sc. 6, et.1, ap. 53.
Publicat 24 Oct. 2024 Reactualizat 24 Oct. 2024 Expiră 23 Nov. 2024