Gratis

Ingrijitor batrani in Germania

PFLEGEHOUSEN S.R.L.
10 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană dedicată și empatică, ingrijitor / ingrijitoare care să aducă un plus de confort și siguranță în viața persoanelor vârstnice. Angajatul ideal ar trebui să aibă următoarele calități și competențe:

1.Empatie și Răbdare: Capacitatea de a înțelege și de a răspunde la nevoile emoționale ale persoanelor vârstnice, oferind sprijin și confort în momentele dificile.

2.Experiență Relevantă: Cunoștințe și experiență în îngrijirea seniorilor, fie că este vorba despre activități de zi cu zi sau asistență medicală.

3.Abilități de Comunicare: Capacitatea de a comunica eficient, atât verbal, cât și non-verbal, pentru a crea o relație de încredere și deschidere.

4.Responsabilitate și Profesionalism: Angajatul ideal își asumă responsabilitatea pentru îngrijirea acordată și respectă confidențialitatea și demnitatea pacientului.

5.Flexibilitate: Disponibilitatea de a se adapta programului și nevoilor individuale ale persoanelor vârstnice.

6.Cunoștințe de Bază în Îngrijirea Sănătății: Familiaritate cu medicamentele, procedurile de urgență și abilități de prim ajutor.

7.Atitudine Pozitivă: Capacitatea de a aduce un zâmbet pe chipul celor din jur și de a crea un mediu plăcut și confortabil.

8.Abilități Organizatorice: Capacitatea de a gestiona eficient timpul și sarcinile zilnice, asigurând o îngrijire de calitate.

Dacă te regăsești în această descriere și ai dorința de a face o diferență în viața altora, te încurajăm să aplici!

Descrierea jobului

Căutăm îngrijitori dedicați și empatici pentru a se alătura echipei noastre în Germania. Dacă ești o persoană răbdătoare și doritoare ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄să oferi sprijin și îngrijire persoanelor vârstnice, te așteptăm să te alături nouă!

Cerințe:

Experiență în îngrijirea persoanelor vârstnice (preferabil)
Cunoștințe de bază de limbă germană (nivel conversațional)
Abilități de comunicare și empatie
Capacitatea de a lucra în echipă

Oferim:

Salariu competitiv
Condiții de muncă bune
Sprijin în obținerea documentelor necesare pentru muncă în Germania
Oportunități de formare și dezvoltare profesională

Dacă ești interesat, te rugăm să ne contactezi la 0727875769 sau liviuanghel94@yahoo.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Fondată acum 16 ani, Compania noastra este un lider în domeniul îngrijirii bătrânilor, dedicată oferirii de servicii de înaltă calitate și sprijin empatic pentru persoanele vârstnice. Cu o experiență vastă acumulată de-a lungul anilor, ne mândrim cu faptul că am creat un mediu sigur și confortabil pentru clienții noștri, bazat pe respect și demnitate.

Echipa noastră de specialiști este formată din profesioniști calificați și pasionați, care au ca prioritate bunăstarea și nevoile fiecărei persoane. Colaborăm strâns cu familiile pentru a personaliza planurile de îngrijire, asigurând astfel un suport adaptat fiecărui individ.

Credem în importanța unei comunicări deschise și transparente, ceea ce ne permite să construim relații de încredere cu clienții și familiile acestora. Valorile noastre de empatie, profesionalism și dedicare ne ghidează în tot ceea ce facem.

Ne străduim să fim nu doar furnizori de servicii, ci parteneri de încredere în îngrijirea bătrânilor, oferind nu doar asistență fizică, ci și sprijin emoțional. Așteptăm cu nerăbdare să continuăm să creștem și să ne extindem impactul pozitiv asupra comunității noastre.
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024