Gratis

Inginer proiectare instalatii in constructii (remote)

MEST FUNKTION S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent al unei Facultati de Profil din Romania ( Instalatii Termice, Sanitare, Electrice )

Conoasterea si stapanirea Autocad /MEP + programe specializate instalatii – calcule / dimensionare ︁︄️︄︉︅︋︆​︇︎︀︂​︁︁︎︎​︈︅︄︇​︉︆️; Microsoft Excel , si Word,
Cunoașterea Aquacad, Draincad, CADVent reprezintă avantaj

Personalitate Organizata , Sincera, Loiala, Deschisa; Practica ; Comunicativa si Rabdatoare;

Dorinta de dezvoltare a abilitatilor tehnice de Proiectare + experienta de santier ;

Experienta in elaborarea documentatiilor tehnice ( DTAC – PTh – D.E , Caiete de Sarcini ) – Avantaj Suplimentar;

Stii documentatii ISU ( Stingere / Detectie / Evacuare )

Descrierea jobului

- proiectează soluții complete pentru sisteme de instalații HVAC (termice, climatizare și ventilare) aferente clădirilor civile și industriale
- realizează ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀și coordonează proiecte de instalații HVAC la toate fazele de proiectare (concept, studii de fezabilitate, autorizație de construire, proiect tehnic, detalii de execuție și as build)
- realizează soluția tehnică de proiectare împreună cu managerul de proiect
realizează părțile desenate și părțile scrise ale proiectului (planuri, scheme, memoriu tehnic, caiet de sarcini, liste de cantități)
- participarea la ședințele de coordonare pe perioada desfășurării proiectului și la verificarea respectării proiectului în șantier
- asistență tehnică pe șantier
- se oferă bonus din lucrări în funcție de experiență

Creata din parteneriatul a doua firme din Alba Iulia MEST FUNKTION , cauta personalitati in domeniul proiectarii de instalatii ( toate specialitatile ) . Cele doua societati, au impreuna peste 60 ani de experienta in domeniul constructiilor. Cu ample proiecte realizate, de la ansambluri de locuinte ( peste 50 ansambluri ) , pana la hoteluri ( peste 2000 camere ) si ansambluri industriale ( peste 80 .ha hale ). MEST FUNKTION a observat o nevoie de interconectare detaliata a proiectarii cu executia si invers, si observand necesitatea de comunicare permanenta intre Proiectare si Executie, firmele au hotarat sa puna bazele unui parteneriat menit sa le apropie aceste doua parti componente ale produsului final in constructii;
Astfel, parteneriatul MEST Funktion, realizat intre un architect ( software) si un inginer de instalatii (hardware) isi propune realizarea unei echipe functionale, creative, practice, ---- unui “commando” de Proiectare in domeniul instalatiilor, care sa asigure suport pe toata durata proiectarii, unei varietati cat mai mare de proiecte, si pe toate specialitatile implicate.
Specificitatea si Complexitatea instalatiilor in domeniul constructiilor, sporeste in fiecare an, odata cu stabilirea protocoalelor de mediu, economie de energie, tranzitia catre energii alternative, protectia impotriva Incendiilor, si alinierea normativelor de proiectare la standardele Europene, astfel ca atrag o continua specializare ai proiectantilor acestor sisteme.
Astazi, interdependenta instalatiilor unei constructii, necesita echipe de Proiectare complexe, in detrimentul “spcialistilor izolati “ … Asa ca ….
DACA VREI SA TE DEZVOLTI , SA INVETI, SA FACI PARTE DINTR-O ECHIPA FAINA,
SA PUI OSUL LA REALIZAREA CONSTRUCTIILOR DIN URMATOAREA SUTA DE ANI
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024