Gratis

Inginer Ofertare - Bucuresti

HR Design Consulting

Candidatul Ideal

Îți place să găsești soluții specifice, să le comunici și să vezi cum se implementează?

HR Design recrutează pentru ︋︍︁︀︂︈︃︆​︄︃︍︇​︁︁︎︍​︋️︈︎​︅︆︉︉︅︌︉︃︈︎︂︀clientul său - o companie românească de furnizare de proiecte integrate și soluții la cheie în domeniul tehnico-medical, din București - un Inginer Ofertare!

Pentru a-ți desfășura activitatea, e important:
* să ai studii superioare tehnice în domeniile mecanic, electric sau al instalațiilor de construcții
* să ai experiență în elaborarea de soluții tehnico-financiare în procesul de ofertare
* să îți placă să știi ce ai de făcut și să iei decizii pentru atingerea rezultatelor
* să nu te plictisești când ai de gestionat multe informații specifice și cifre
* să te preocupe îndeplinirea sarcinilor de lucru, precum și dezvoltarea ta profesională
* să lucrezi cu ușurință în AutoCAD, programe de devize, MS Visio și MS Project
* să ai minime cunoștințe de BMS (Building Management System)

Descrierea jobului

Iată, în mod concret ce vei reuși să faci:
1/ Realizezi oferte tehnic-comerciale și ocazional asiguri suportul tehnic în execuția ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄proiectului
2/ Analizezi cererile de ofertă, caietele de sarcini sau proiectele tehnice în baza cărora se realizează oferta
3/ Întocmești dosarul tehnic al ofertei (inclusiv proiectarea soluției, atunci când este cazul) conform Caietului de Sarcini (inclusiv fișe tehnice, declarații de conformitate, certificate de garanție, planul calității etc.)
4/ Redactezi memoriul tehnic (documentația ofertei inclusiv desenele tehnice)
5/ Identifici materialele și echipamentele care vor fi ofertate (caracteristici tehnice, cantități, perioadă garanție)
6/ Prezinți spre aprobarea managementului calculația costurilor soluției adoptate (echipamente și servicii)
7/ Vizionezi amplasamentul viitoarei lucrări în vederea identificării tuturor elementelor necesare ofertării

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024