Gratis

Inginer licitatii

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.

Candidatul Ideal

- Studii superioare, profil tehnic in domeniul ingineriei, instalatiilor sau constructiilor civile;
- Experienta de minim 6 luni in domeniu;
- Cunostinte tehnice necesare intocmirii documentatiilor tehnice in cadrul ofertelor din licitatii;
- Cunostinte de operare calculator : Microsoft Office( Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Adobe Acrobat Pro);
- Cunostinte Autodesk/ AutoCAD viewer;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
- Cunostinte Microsoft Project / Primavera P6 reprezinta un plus;
- Foarte buna capacitate de organizare si planificare;
- Abilitati de inrerelationare si lucru in echipa;
- Rigurozitate si atentie la detalii;
- Creativitate si orientare spre solutionarea problemelor;
- Initiativa in actiuni;
- Orientare spre rezultate.

Descrierea jobului

- Studiaza documentatia tehnica din cadrul licitatiilor: Caiete de sarcini, Fise de date, Panuri, Memoriu Tehnic, Studii de Fezabilitate;
- ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise de Autoritatea Contractanta si in stransa colaborare cu Directorul Tehnic;
- Intocmeste metodologiile de proiectare si executie a lucrarilor solicitate, prin documentatia de atribuire, din licitatii ;
- Executa vizite de amplasament si culege informatii pentru procesul de ofertare;
- Identifica echipamentele/ sistemele solicitate prin documentatia de atribuire si intocmeste fisele tehnice aferente acestora;
- Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificarile solicitate de Autoritatile Contractante;
- Urmareste si asigura respectarea prevederilor legale, la desfasurarea procedurilor privind pastrarea confidentialitatii documentelor de licitatie si a securitatii acestora, urmareste aplicarea criteriului de atribuire, astfel cum a fost prevazut in documentatia de atribuire;
- Respecta prevederile legale din domeniul achizitiilor publice;
- Intocmeste organigramele de proiect si fisele de personal, solicitate prin documentatia de atribuire;
- Intocmeste Graficele de Executie si Graficele cu incarcarea de Resurse, in cadrul etapei de licitatii;
- Monitorizeaza si urmareste statusul licitatiilor in curs de desfasurare, in platforma SEAP;
- Completeaza formularul de propunere tehnica din documentatia de atribuire si bifeaza toate cerintele solicitate prin acesta;
- Participa, daca este solicitat, la negocierile ce vizeaza sustinerea ofertei tehnice;
- Acorda asistenta tehnica in perioada post – licitatie, monitorizeaza contractele castigate, acorda asistenta in procesul de demarare si gestionare a contestatiilor in numele companiei, atunci cand este cazul;
- Realizeaza traducerea documentatiei din oferta, daca aceasta difera de limb ace guverneaza contractul;
- Executa procese de editare a documentelor ( Merge, Split, Convert, Rotate, Edit, OCR), cu ajutorul tool-urilor speciale de modificare a documentelor, in vederea realizarii documentatiei tehnice, in faza de oferta;
- Gestioneaza si incarca in baza de date/ arhivele companiei, coducmentatiile tehnice ofertate;
- Se informeaza permanent cu privire la modificarile/schimbarile legislative din domeniul constructiilor si al instalatiilor;
- Se informeaza permanent cu privire la cele mai noi metode de executie din domeniul Constructiilor si al Instalatiilor;
- Colaboreaza cu echipa de planificare si ofera suport tehnic pentru implementarea corecta a baseline-ului Graficelor de Executie;
- Colaboreaza cu echipele de CQ si SSM pentru intocmirea Planurilor de calitate, a procedurilor de executie si a planurilor de SSM;
- Colaboreaza cu echipele si departamentele de specialitate din cadrul companiei pentru rezolvarea problemelor legate de procedura de atribuire;
- Raporteaza documentatia tehnica propusa pentru indeplinirea cerintelor din licitatie, catre superiorul ierarhic, proiectanti si echipa de ofertare.

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024