Gratis

INGINER DEPARTAMENT CALITATE CONSTRUCTII (CQ)

Asocierea FCC - Webuild - Convensa

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate in domeniul cai ferate, drumuri si poduri/Constructii civile si industriale
Experienta pe un post similar de minim 3 ani (va rugam sa mentionati in ce proiecte de constructii ati fost implicat anterior)
Cunoasterea legislatiei, a reglementarilor tehnice din domeniu
Cunoasterea Normativelor in vigoare in domeniul Constructiilor
Cunostinte solide de executie constructii – Terasamente, Structura, Arhitectura, etc
Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

Capacitate de a urmari si controla eficient mai multe probleme simultan
Planificare, organizare
Abilitati de comunicare si lucru in echipa
︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Rigurozitate si atentie la detalii
Atitudine proactiva, pozitiva

Acţioneaza ca responsabil al calitaţii lucrarilor pe santier si verifica standardele, calitatea lucrarilor, proceselor din cadrul proiectului de constructii alocat
Executa toate operatiile necesare controlului calitatii materialelor, materiilor prime, elementelor de constructie aprovizionate de la furnizori, realizeaza Procesele verbale de Trasabilitate pentru materialele importante
Cunoaste standardele de calitate cerute in constructii si respecta legile si reglementarile tehnice referitoare la calitate si procedurile sistemului
Intocmeste actele referitoare la calitatea lucrarilor executate din santier
Pregateste, elaboreaza şi redacteaza materialul documentar necesar legat de controlul calitatii constructiei
Controleaza toate fazele de executie care determina calitatea lucrarilor de constructii din santier
Asigura implementarea tehnicilor, metodelor şi instrumentelor specifice managementului calităţii
Participă la verificarea calităţii lucrărilor la principalele faze de execuţie stabilite prin normele, reglementările şi normativele tehnice şi semnează procesele verbale de atestare a calităţii
Verifica calitatea lucrarilor si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor
Elaboreaza documente si protocoale necesare Cartii Constructiei.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 10 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024