Gratis

Inginer construcții drumuri și poduri

FAR FOUNDATION

Candidatul Ideal

În cadrul companiei Far Foundation, direcția Construcții Drumuri și Poduri, căutăm un Inginer constructor (cantități) cu experiență, care să contribuie la atingerea obiectivelor ambițioase ale companiei.

Profilul postului:
  • ​Absolvent de studii superioare tehnice - ingineria construcțiilor
  • Experiența anterioară în domeniu – minim 1 an
  • Proactivitate și dinamism
  • Foarte bune abilități de organizare și planificare
  • Foarte bune abilități de comunicare și rezolvare de probleme
  • Utilizare MS Office (Excel, Word) – cel puțin nivel mediu
  • Permis de conducere categ. B și disponibilitate la deplasări/relocare în locația șantierului

Descrierea jobului

  • Preia și parcurge proiectul tehnic, analizează graficul și verifică detaliile de execuție
  • Asigură corelarea listelor de cantități cu detaliile ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de execuție
  • Pregătește situații de lucrări pentru decontarea lucrărilor executate
  • Întocmește documentații specifice: note de constatare, fișe de atașament, ajustări
  • Propune și implementează soluții de îmbunătățire a proceselor, procedurilor și tehnicilor de lucru
  • Realizează rapoarte și informări conform solicitărilor
  • Colaborarea cu toate departamentele implicate pentru realizarea obiectivelor postului
Beneficii:
  • Salariu motivant, care va crește în funcție de performanța și nivelul de senioritate
  • Masă servită la locul de muncă
  • Facilități de cazare – în cazul relocării
  • Facilități de transport – în cazul navetei zilnice
  • Dezvoltare profesională – plan de dezvoltare a carierei
  • Mediu de muncă dinamic și flexibil
  • Instrumente de lucru: PC/laptop
  • Alte beneficii conform CCM/politicilor interne

Cu un capital 100% românesc, Far Foundation activează în domeniul construcțiilor din anul 2010.

A sprijinit infrastructura națională cu peste 100 de proiecte de lucrări civile și infrastructură rutieră: drumuri, poduri, spitale, săli de sport, școli, grădinițe etc.

Parte din proiectele noastre pot fi vizualizate pe site-ul companiei: www.fargrupconstruct.ro

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024