Gratis

Full stack Developer Laravel & Vue.js

PLASMA HUB S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- are experienta cu Laravel si Vue.js;
- are experienta cu framework-ul Quasar;
- are minim 6 ani de experienta back-end si front-end ca programator;
- are experienta cu colectii de API-uri;
- are experienta cu aplicatii de controlul versiunilor (Git);
- are studii superioare absolvite cu diploma de licenta;
- cunoaste limba engleza scris si vorbit la un nivel mediu - bun.

Descrierea jobului

Persoana selectata va avea urmatoarele responsabilitati:
- mentenanta aplicatiei, atat back-end, cat si front-end, inclusiv mentenanta celor 4 aplicatii suport: ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈iOS, Android, Windows, Mac;
- adaugare noi functionalitati in aplicatie;
- monitorizarea log-urilor de activitate si de erori;
- propunerea de optimizari specifice de programare;
- actualizarea algoritmilor de inteligenta artificiala existenti.

Remote Work este o platforma de intermediere a contractelor la distanta intre companii si profesionisti, dedicata mediului de afaceri din Europa. Astfel, aplicatia se adreseaza persoanelor fizice si juridice care doresc sa contracteze profesionisti (freelanceri) sau agentii pentru realizarea de proiecte distincte, dar si profesionistilor care lucreaza in regim de freelancing si sunt in cautare de proiecte.

Pentru prima categorie, cea a clientilor persoane fizice sau juridice (clienti), platforma isi propune sa elimine probleme precum dificultatea de a gasi forta de munca bine pregatita si a suporta cheltuielile salariale ale unui posibil angajat. Apeland la beneficiile platformei, orice persoana fizica sau juridica va avea posibilitatea de a alege dintr-un numar mare de freelanceri pe cel care are cele mai bune recomandari si cel mai bun rating, astfel incat succesul proiectului contractat sa nu ramana sub semnul intrebarii, ci sa fie mai degraba o certitudine.

Pe de alta parte, contractorii (freelanceri si agentii), vor avea posibilitatea sa aplice pentru proiecte postate de catre companii verificate, pe o aplicatie moderna din punct de vedere tehnologic, aplicatie ce foloseste inteligenta artificiala pentru a "invata" comportamentul utilizatorilor de pe website, astfel incat sa le ofere acestora o experienta personalizata, la fiecare accesare.
Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024