Gratis

Frontend Developer - React

Lead Software

Candidatul Ideal

Cunoşti foarte bine HTML, CSS şi Java Script şi ştii cu ce “se mănâncă” o aplicatie de
frontend? Ai experienţă ︂︋︄︈︁︆︆︆​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎în proiecte reale, un bun spirit de observaţie şi atenţie pentru
detalii? Eşti o persoană inteligentă, autonomă şi pasionată de tehnologie? Atunci te
vrem in echipa noastra! La ce ne aşteptăm...
Să fii pasionat de web development şi design, să ai abilitatea de a prioritiza şi de a lucra
în paralel la mai multe proiecte. Sa fii la curent cu ultimele tendinţe în Web şi UI design.

Descrierea jobului

Cerinţe
· Cel puţin 2 ani de experienţă în crearea de siteuri sau aplicaţii web;
· Cunoştinţe solide de ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁HTML ︇︉​︁︁︂​︆︅​︁︄︁şi CSS – Tailwind, Material sau Bootstrap sunt un plus;
· Cunoştinţe de JavaScript si ReactJS;
· Cunoştinţe de Ionic / Capacitor, cat si despre aplicatii mobile reprezinta un avantaj;
· Cunoştinţe minimale Adobe (Photoshop, XD, Figma);
· Cunoştinţe de optimizare cross-browser;
· Cunoştinţe bune de limba engleză;
· Simţul umorului (mare avantaj).
Responsabilităţi
· Implementare de design, pixel perfect, din Photoshop in web
· Dezvolţi pagini web şi stiluri pentru aplicaţii sau site-uri web;
· Creezi, adaptezi şi modifici elemente grafice pentru a fi transpuse în cod;
· Creezi elemente dinamice şi statice de User Interface;
· Creezi sau adaptezi componente JavaScript.
La ce să te aştepţi
· Vei crea împreună cu echipa de dezvoltare site-uri şi aplicaţii folosite în domenii foarte
diverse;
· Vei avea ocazia să înveţi şi să utilizezi noi tehnologii;
· Vei participa la dezvoltarea unor proiecte interesante şi provocatoare.
Beneficii:
· Mediu de lucru relaxant, locatie centrala
· Proiecte deosebit de interesante
· Program de lucru lejer
· Echipa tanara, proactiva,

Descrierea companiei

Web development.
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 20 Aug. 2024 Expiră 19 Sept. 2024