Gratis

Food & Beverage Manager

Hotel Crystal Palace

Candidatul Ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie serios, punctual si responsabil. Implicat, atitudine placuta, comunicativa cu initiativa si atitudine pozitiva. ︄️︋︈︁︇︈︀​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎

Descrierea jobului

- are rolul de a asigura functionarea optima a restaurantului in timpul programului sau de lucru (sa supravegheze sala din ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄punctul de vedere al aspectului, facilitatilor, curateniei si igienei);
- sa coordoneze intreaga activitate a restaurantului, inclusiv programul si activitatea angajatilor din subordine;
- sa asigure promovarea constanta a restaurantului (social media) si sa identifice noi cai de promovare/ parteneriate care sa duca la brand awarness si maximizarea profitabilitatii;
- sa stabileasca periodic promotii/ diversitatea meniului/ campanii de promovare astfel incat sa asigure un flux constant si in continua crestere a clientilor; sa planifice si sa organizeze activitatea restaurantului astfel incat sa fie posibile atragerea de noi clienti fideli si pastrarea celor existenti;
- sa fie un Guest Relations pentru restaurant in relatia cu oaspetii in-house astfel incat sa sporeasca vanzarile directe; sa asigure intampinarea si intretinerea clientilor, rezolvarea cererilor si plangerilor acestora intr-o maniera respectuoasa;
- sa asigure training constant angajatilor, astfel incat sa fie respectate toate standardele interne;
- sa asigure monitorizarea cheltuielilor si respectarea bugetului alocat si sa asigure supravegherea activitatii de aprovizionare cu produse alimentare si nealimentare si a bauturilor alcoolice si non-alcoolice, sa asigure aprovizionare eficienta a produselor persabile si neperisabile, inclusive vesela;
- sa coordoneze organizarea evenimentelor speciale si festive;
- sa stabileasca relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
- sa respecte cu strictete regulile de protectie a muncii si P.S.I. din obiectivul unde desfasoara serviciul.
Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024