Gratis

Inginer Proiectant Poduri

STRABAG SRL

Candidatul Ideal

Strabag angajeaza Inginer Proiectant Poduri pentru echipa tehnica din Bucuresti, cu urmatoarele responsabilitati:
  • Diploma de inginer cai ferate, drumuri si poduri (CFDP)
  • Experienta relevanta in pozitia de inginer proiectant/sef de proiect de specialitate poduri, minim 3 ani
  • Cunoastinte solide de utilizare a tehnicii de calcul (Excel), a macar unui program de calcul cu element finit (ex. MIDAS, CSI Bridge, SCIA, etc.), cunostinte temeinice de CAD, abilitati analitice si de sinteza
  • Capacitate de adaptare la un mediu de lucru dinamic, abilitati de comunicare, orientarea catre solutii, lucrul in echipe multidisciplinare si multiculturale
  • Limba Engleza - mediu
  • Permis sofer
  • Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

  • Asigurarea conformitatii proiectelor cu standardele tehnice si normativele in vigoare;
  • Optimizarea solutiilor tehnice de proiectare pentru eficientizarea costurilor si ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂timpul de executie;
  • Colaborarea eficiente cu echipele interdisciplinare implicate de-a lungul procesului de achizitie, definire si implementare a proiectelor;
  • Dezvoltarea de proiecte tehnice in concordanta cu normativele, legislatia si nivelul tehnologic actual, cu acentul pe sustenabilitate si cu incadrarea in obiectivele generale ale companiei
  • Analize cuprinzatoare ale documentatiilor tehnice – specialitatea poduri puse la dispozitie de catre beneficiari in cadrul procedurilor de achizitii;
  • Pregatirea de oferte tehnice pentru specialitatea poduri in cadrul procedurilor de achizitii;
  • Proiecte tehnice detaliate pentru poduri, breviare de calcul, liste de cantitati, caiete de sarcini, memorii tehnice si piese desenate;
  • Asistenta tehnica sub forma de documentii tehnice complete pentru proiectele in executie, inclusiv prezenta temporara in santiere;
  • Propuneri de optimizare a proiectelor existente indiferent de faza in care se afla, in concordanta cu nevoile si tehnologiile disponibile in cadrul companiei;
  • Sistematizarea si integrarea in documentatii a feed-back-ului primit de la echipele de executie. Contributiile la sistematizarea concluziilor la finalizarea proiectelor;
  • Realizarea si sustinerea de prezentari tehnice si rapoarte periodice de progres.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 83.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 12.000 de santiere din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 26 Iul. 2024 Reactualizat 26 Iul. 2024 Expiră 25 Aug. 2024