Expert Contabil cu Abilitati Avansate in Excel/Google Sheets

IMDB S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe:

  • Trebuie să fie rezident în România și să aibă o înțelegere profundă a sistemului fiscal local.
  • Expertiză dovedită în contabilitate și analiză financiară, în special în cadrul sistemului fiscal din România.
  • Proficiență în Excel și Google Sheets, cu experiență în crearea de baze de date complexe pentru informații de business.
  • Cunoștințe solide despre regulile de TVA din România, calculele impozitului pe profit și cheltuielile deductibile.
  • Capacitatea de a gestiona datele legate de e-commerce, gestionarea inventarului și urmărirea costurilor.
  • Experiență în lucrul cu datele de marketing, în special Facebook și TikTok Ads, pentru calcularea CPA și ROI/ROAS per produs.
  • ​Abilități analitice puternice, atenție la detalii și o abordare proactivă în identificarea și rezolvarea problemelor potențiale.

​Calificări preferate:

  • Experiență cu afaceri de e-commerce sau magazine online.

  • Experiență anterioară în lucrul cu clienți din România sau o înțelegere solidă a reglementărilor financiare și fiscale românești.

  • Capacitatea de a oferi perspective și recomandări pentru creșterea afacerii pe baza analizei datelor.

Descrierea jobului

Responsabilități cheie:

  • Crearea unei baze de date în Excel/Google Sheets, cu metrici precum venituri, costuri, marje de profit, prognoze, ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄etc...(fiind vorba despre o colaborare pe termen lung vom adauga mai multe metrice în timp.)
  • Urmărirea performanței campaniilor de marketing pe Facebook și TikTok Ads, inclusiv costul per achiziție (CPA) pe produs.
  • Dezvoltarea de secțiuni pentru costuri fixe și variabile, niveluri de stoc, furnizori și alți indicatori financiari esențiali.
  • Asigurarea faptului că baza de date poate gestiona până la 50 de produse active și permite o tranziție ușoară între produse pentru a determina rapid profitabilitatea fiecărui produs.
  • ​Integrarea regulilor fiscale specifice României, inclusiv TVA de 19% și impozitul pe profit de 16%. Este necesar să aveți cunoștințe despre deducerea TVA-ului, în special pentru achizițiile din UE sau România.

Informații suplimentare:

Aceasta este o poziție pe termen lung, care necesită actualizări regulate și întreținere a bazei de date. Căutăm o persoană dedicată care să crească alături de noi și să ofere suport continuu pe măsură ce afacerea noastră evoluează.

Dacă ești un expert contabil și specialist Excel din România și ești pregătit să ne ajuți să optimizăm afacerea noastră de e-commerce, așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Suntem o afacere de e-commerce în creștere, bazată în România, care vinde produse fizice din propriul depozit. Ne promovăm afacerea prin Facebook și TikTok Ads și căutăm un expert român pentru a ne ajuta să construim o bază de date complexă și ușor de utilizat în Excel (sau Google Sheets). Această bază de date ne va ajuta să înțelegem profitabilitatea produselor, să urmărim cele mai bine vândute produse, să monitorizăm stocurile reale și să oferim statistici financiare utile.

Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 18 Sept. 2024