EXPEDITOR INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDER 6000 - 10000 Ron Net

GETIX BLUE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

EXPEDITOR INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDER

Cerinte :

-Expeditor Marfa Freight Forwarder.
-Experienta in domeniul transporturilor si expeditiilor de marfuri de minim 2 ani.
-Cunoasterea unei limbi straine reprezinta un avantaj,
-Cunoasterea prevederilor legale privind transportul rutier de marfa.
-Cunostinte operare calculator, burse transport
-Capacitatea de a lua rapid decizii,
-Abilitati de negociere,
-Capacitate de comunicare,
-Capacitate organizatorica,
-Rezistenta la stres
-Abilitati de lucru si coordonare in echipa,

Descrierea jobului

DESCRIEREA JOBULUI:

- contactarea si analizarea de clienti noi,
- negocierea si achizitia contractelor de transport de marfuri si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀revanzarea lor catre partenerii de transport agreati..
- ofertarea clientilor conform politicii companiei,
- coordonarea transporturilor din momentul preluarii marfurilor si pana la descarcare si rezolvarea eventualelor probleme aparute pe timpul desfasurarii transportului.
- mentinerea unei bune relatii cu clientii existenti,
- coordonarea masinilor proprii catre locul de incarcare si descarcare.
- comunicarea cu departamentul financiar contabil in vederea emiterii facturilor fiscale aferente transporturilor,catre clienti,
- inregistrarea si arhivarea datelor referitoare la transport..

Beneficii:

-salariul motivant in functie de experienta si expertiza,in grila afisata!!!
-Suplimentar se pot acorda bonusuri
-tichete masa
-dezvoltarea abilitatilor de munca in echipa,mediu placut de lucru.
-traininguri profesionale,
-posibilitati de avansare in cadrul firmei.

Locația jobului
Strada Valea Cascadelor 23, sector.6,București, România

Societatea GETIX BLUE SRL , cu sediul in Bucuresti , are ca obiect de activitate furnizarea de servicii de transport intern, intracomunitar si international de marfa ,cat si servicii de vamuire si depozitare a marfurilor la comisionarul nostru agreat de DIRECTIA REGIONALA VAMALA BUCURESTI-la Vama Targuri si Expozitii....
Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024