Gratis

Electromecanic / Electrician mentenanta

Dala HR
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Minim studii medii
  • Calificare de mecanic de preferat
  • Apt medical pentru lucru la mentenanta
  • Persoana echilibrata, puternica, energica, integra, decenta.

Descrierea jobului

  • Verificarea functionalitatii echipamentelor / utilajelor
  • Utilizarea documentatiei aferente echipamentelor / utilajelor
  • Efectuarea masuratorilor mecanice de precizie
  • Asamblarea, instalarea, conectarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si testarea echipamentelor noi receptionate
  • Monitorizarea permanenta a echipamentelor / utilajelor si pastrarea evidentei acestora
  • Analizarea defectiunilor depistate, raportarea catr e superior si propunerea de solutii pentru remedierea acestora
  • Remedierea defectiunilor, montarea / demontarea utilajelor , inlocuirea de piese, curatarea , gresarea si intretinerea utilajelor
  • Verificarea si intocmirea necesarului de piese de schimb si transmiterea listei catr e sefuol direct
  • Utilizarea, manevrarea si mentinerea sculelor utilajelor, aparatelor / dispozitivelor din doatare intr-o maniera corespunzatoare obtinerii rezultatelor prevazute in instructiunile tehnologice de lucru
  • Propune masuri de intretinere preventiva, anticipeaza defectiuni potentiale si le consemneaza. Participa la intocmirea Planului annual de mentenanta
  • Completeaza zilnic / saptamanal / lunar fisa de mentenanta preventive, alte documente si rapoarte, conform instructiunilor
  • Intocmeste procese verbale pentru evidentierea interventiilor effectuate si le indosariaza
  • Colaboreaza in permanenta cu restul echipei de mentenanta
  • Realizeaza schite / desene de executie, identifica subansamblele, reperele si componentele conform cerintelor, indica marcahjele si cotele, indica toate specificatiile tehnice relevante conform standardelor in vigoare
  • Efectueaza toate lucrarile respectand cerintele de calitate impuse prin procedura de lucru sau prin instructiunile tehnologice
  • Raspunde de calitatea lucrarilor effectuate si isi asuma responsabilitatea acestora

Beneficii:
  • salariu 3400-5000 lei in mana;
  • tichete de masă în valoare de 30 lei/zi;
  • transport asigurat/decontat;
  • prime de sărbători (Paște și Crăciun);

Dala HR Suntem o companie care pune clientul pe primul loc. Recrutam si selectam cei mai potriviti candidati pentru cele mai bune locuri de munca. Portofoliul nostru de angajari acopera o gama larga de domenii.
Nota de confidentialitate: Aplicand la acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal din CV in cadrul procesului de recrutare, conform Regulamentului (UE) 679/2016 ( GDPR ) si a Politicii de Confidentialitate.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 5 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024