Gratis

Electrician Panouri Fotovoltaice

ELECRO S.R.L.
3 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Angajam o persoana practica, cu abilitati de adaptare in situatii noi pe postul de electrician panouri fotovoltaice in cadrul companiei Elecro,

-Persoana autorizata ANRE electricitate grad II B,
-Experiența în domeniul instalării sistemelor fotovoltaice constituie un avantaj;
-Permis de conducere categoria B.
-Cunoştinte de legislaţie: cunoașterea cadrului legislativ și de reglementare relevant în domeniul energiei.
-Abilitati ︍ solide in interpretarea si intelegerea schemelor electrice si specificatiilor tehnice.
-Flexibilitate și spirit de echipă;
-Persoană responsabilă, organizată, atentă la detalii;

Dispunem de posturi disponibile si pentru persoane fara acreditare.

Descrierea jobului

-Realizarea lucrărilor electrice de joasă tensiune aferente sistemelor fotovoltaice/ instalațiilor de panouri fotovoltaice
-Confecționarea traseelor de cabluri (paturi de cablu, ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄scări de cablu, țevi de protecție), pozare aparentă sau îngropată;
-Verificări și măsurători pe circuitele electrice;
-Realizarea traseelor de cabluri LES/LEA și interioare conform proiectului de execuție a sistemelor fotovoltaice;
-Montează și pune în funcţiune diverse instalaţii electrice;
-Realizarea legăturilor electrice între panouri fotovoltaice, invertoare;
-Execuție tablouri electrice de joasă tensiune, curenți slabi;
-Analizarea informațiilor și obținerea tuturor datelor necesare pentru realizarea lucrărilor în condiții optime tehnice și calitative;
-Identificarea locurilor de montaj pentru echipamente in conformitate cu planurile de execuție;
-Munca presupune activitate în aer liber și la înălțime.

Descrierea companiei

Beneficii:

-Oportunitatea de a lucra într-un domeniu în plină dezvoltare.
-Full Time, salariu în funcție de experiență 7.000 – 9.000 lei net;
-Abonament de sanatate la o clinica medicala private.
-Prime de sărbătorile legale
Publicat 29 Sept. 2024 Reactualizat 29 Sept. 2024 Expiră 29 Oct. 2024