Gratis

ECONOMIST / CONTABIL

SOLID HOUSE

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic si cunostinte relevante de contabilitate;
- Cunostinte de fiscalitate;
- Cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office si a programelor specifice de contabilitate;
- Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
- Seriozitate, meticulozitate, proactivitate, initiativa;
- Abilitati analitice solide si capabilitate de a indeplinii sarcinile ce-i revin;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa;

Descrierea jobului

- Operare documente financiar-contabile in sistemul informatic: facturi furnizor, NIR, DVI facturi emise, facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari, etc;
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀- Activitati caserie, completare registru de casa, efectuare incasari/plati;
- Asigurarea legaturii cu furnizorii;
- Intocmirea facturilor catre clienti;
- Inregistrarea si evidenta deconturi de deplasare;
- Efectuarea de plati online si urmarirea scadentelor acestora;
- Verificarea incasarilor si a debitelor;
- Verificarea situatiilor financiare;
- Reconcilieri fise de cont furnizori si cliebnti;
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere;
- Arhivarea documentelor financiar-contabile;
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024