Gratis

Dispecer Transport

Brink

Candidatul Ideal

- bune cunostinte de operare PC
- capacitate de planificare si organizare
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- disponibilitate pentru lucru in ture
- dinamism, responsabilitate, corectitudine, integritate
- experienta in activitatea de dispecerizare transporturi/rutare - reprezinta avantaj
- buna cunoastere teritoriala a orasului si zonelor limitrofe (rute, starea drumurilor, distante intre diferite zone etc) - reprezinta avantaj

Descrierea jobului

- primeste si centralizeaza comenzile primite de la beneficiari si intocmeste zilnic rutele de transport in baza acestora
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄introduce in sistemul informatic comenzile transmise de beneficiari privind transportul de valori, solicitarile de numerar, consumabile
- mentine legatura cu echipajele de transport pentru a se informa cu privire la situatia operativa din teren si asupra abaterilor de la planul de rutare
- introduce in sistemul informatic confirmarile/situatia la zi a operatiunilor executate de catre echipajele de transport sau tehnicienii ATM
- mentine legatura cu clientii in privinta oricarei activitati legate de implementarea planului de rutare, preia eventuale sesizari ale acestora sau le transmite eventualele modificari/intarzieri ale echipajelor

Oferta (bonusuri, beneficii):

- tichete de masa in valoare neta de 600 lei in raport cu numarul zilelor lucrate din luna (30 ron/tichet)
- pachet gratuit servicii medicale
- spor lunar de fidelitate, creste in raport cu vechimea in companie
- spor de noapte (25%), spor de week-end (15%), posibilitate ore suplimentare (200%)
- 22 zile concediu de odihna platit/an la angajare, creste in raport cu vechimea in companie
- zile libere / ajutoare pentru evenimente deosebite, in baza Contractului Colectiv de Munca la nivel de companie
- contract de munca pe perioada nedeterminata, plata salariului la timp
- training de specialitate asigurat la inceputul activitatii pentru o mai buna intelegere si adaptare la sarcinile de lucru;
- posibilitate de promovare in cadrul echipei
- posibilitatea de a lucra si a va dezvolta in cadrul unei companii multinationale, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare

Brink's Cash Solutions (RO) este parte a Brink's Company, lider global in gestionarea numerarului si valorilor - prin servicii integrate de logistica securizata, procesare numerar, solutii de plata, servicii ATM. Printre clientii nostri se numara institutii financiare, retaileri, agentii guvernamentale (inclusiv bancile centrale), monetarii, magazine de bijuterii si alti operatori comerciali din intreaga lume. Reteaua noastra globala de operatiuni din 52 de tari deserveste clienti din peste 100 de tari.

Cu o echipa de peste 1.700 de angajati in Romania, Brink’s ofera o cultura organizationala bazata pe integritate, responsabilitate si diversitate. Avem colegi de toate varstele si cu interese diferite, pe care ii sustinem în dezvoltarea lor profesionala in cadrul unui mediu de imbunatatire continua si excelenta operationala.

Puteti consulta Nota de Informare privind politica Brink's de procesare a datelor cu caracter personal in procese de recrutare si selectie la https://cariere.brinks.ro/nota-de-informare-prelucrare-date-personale-proces-recrutare-si-selectie/

https://cariere.brinks.ro/ https://www.linkedin.com/company/brinks-romania

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 27 Oct. 2024