Gratis

CONTABIL

TRS TRANS SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic
- Cunostinte dovedite de contabilitate, intelegerea contractelor de finantare si managementul stocurilor
- Cel ️︆︆︅︍︁︎︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎putin un an experienta intro pozitie similara
- Cunostinte de operare PC (bune cunostinte EXCEL)
- Atentie la detalii si acuratete in inregistrarea operatiunilor
- Capacitate de organizare
- Punctualitate, seriozitate si responsabilitate
- Experienta in programul Ascent soft constituie avantaj.

Descrierea jobului

- Vei asigura inregistrarea corecta si la timp a tuturor documentelor contabile si alte lucrari specifice
- Vei asigura reconcilierea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀︈︆​︁︂︀​︂︁︈​︂︀︂tuturor conturilor de active fixe, impreuna cu amortizarea aferenta, precum si stocuri
- Vei opera NIR-urile, Bonurile de consum si Bonurile de transfer in sistemul contabil
- Vei valida documentele provenite din e-Factura
- Vei asigura inventarierea
- Vei asigura reconcilierea tuturor conturilor de datorii financiare prin urmarirea corecta si la timp a tuturor finantarilor societatii, vei intocmi scadentare si te vei asigura de plata in timp util a ratelor pentru finantari
- Vei asigura reevaluarea lunara a soldurilor conturilor contabile aferente finantarilor bancare/leasing

TRS TRANS SRL este o companie romaneasca de transport, prezenta de mai mult de 8 ani pe piata transporturilor internationale rutiere de marfuri din Europa.

TRS TRANS SRL colecteaza date cu caracter personal in procesul de recrutare. Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne scrieti la adresa andrei.bulza@trstrans.ro
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024