Gratis

CONTABIL SEF

VIKINGPROFIL SRL

Candidatul Ideal

Job pozition: CONTABIL SEF

Catre: Peroane fizice / juridice (servicii externalizate)

Cerinte:
- Cunoșterea programului de contabilitate Mentor;
- Studii financiar contabile
- Experienta contabilitate min 5 ani;
- Cunostine operare MS Office;
- Atentie la detalii, bune abilitati de organizare si comunicare.
- Cunoașterea Limbii Engleze reprezintă avantaj

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Asigurarea intocmirii balantei de verificare, analitice si sintetice la nivelul Societatii;
- Depunerea si intocmirea declaratiilor D100,112,300,390,394 ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀intocmirea bilantului contabil.
- Responsabil(ă) de prelucrarea corecta a datelor ce rezulta din conturi si transpunera lor in registrele contabile prevazute de Legea contabilitatii nr. 82/1991 republicata si Regulamentul de aplicare al acesteia;
- Verificarea notelor contabile din punct de vedere al intocmirii si inregistrarii in contabilitatea generala a Societatii;
- Verificarea lunara a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
- Verificare registru de casă
- Operare extrase de cont; inregistreaza operatiubile de casa;
- Înregistrare facturi achizitii furnizori interni; transmiterea facturilor de vanzari in spatiul SPV
- Genereaza fisele de amortizare pentru mijloacele fixe, se ocupa cu urmarirea miscarii acestora
- Inregistrarea operatiunilor contabile in mod cronologic si sistematic in fisele conturilor analitice;
- Îndosarierea și arhivarea documentelor;
- Efectuarea de situații solicitate de management.
Publicat 11 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 10 Nov. 2024