Gratis

CONTABIL JUNIOR

ContSoft Prest SRL

Candidatul Ideal

1. Studii superioare cu profil economic finalizate, preferabil contabilitate ;
2. Nu este necesara experienta ;
3. Persoana serioasa/responsabila cu atitudine pozitiva, spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare, organizata, dinamica, dornica de a invata si a acumula experienta ;
4. Cunostinte PC MSOffice (Word, Excel, etc.) ;

Descrierea jobului

1. Verificare, aranjare si indosariere documente contabile ;
2. Inregistrare documente contabile in aplicatii de profil (WinMentor/Nexus/etc.) ;
3. Comunicare ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄cu clientii (corespondenta electronica) ;
4. Verificari de consistenta ale inregistrarilor contabile premergatoare inchiderilor periodice ;

Suntem un birou de contabilitate cu un portofoliu de clienti din diverse domenii de activitate, suntem preocupati permanent de actualizarea tehnologica a mijloacelor pe care le folosim in activitatea noastra si avem urmatoarele conditii de lucru :
1. Un mediu de lucru placut cu conditii corespunzatoare, bazat pe echilibru, incredere si respect. Oferim tot suportul pentru asimilarea informatiilor/cunostintelor necesare desfasurarii activitatii ;
2. Programul de lucru: L-V 9.00 – 17:30 ;
3. Retributia specificata este corespunzatoare pozitiei entry-level si creste direct proportional cu nivelul de responsabilitate profesionala asumata.
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024