Gratis

CONSILIER RECEPTIE SERVICE / RESPONSABIL GARANTII AUTO

SC AUTO MARCU'S GRUP SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Orientat catre client,
Spirit de echipa si capacitate de interrelationare,
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
Permis de conducere valabil;
Cunostintele MS Office, AUDATEX, EUROTAX SI DAT , DMS (Dealer Management System), Dialogys sau alte sisteme informatice de gestiune reparatii auto sunt necesare - dar nu obligatorii

Descrierea jobului

Consilierul asigura interfata cu clientul, principalele responsabilitati fiind:
• intampinare client si programare,
• identificare corecta a nevoii clientului si ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︁oferirea solutiei optime de rezolvare a cererii acestuia,
• deschiderea comanzi de reparatie
• preluarea si restituirea autoturismului
• explicarea lucrarilor efectuate.
Responsabilul de garantii are urmatoarele responsabilitati:
- verifica, inregistreaza in sistem si urmareste dosarele de garantie,
- gestioneaza piesele inlocuite in garantie,
- trimite piesele pentru expertiza producatorului la ︁solicitarea acestuia,
- planifica si caseaza piesele conform procedurilor,
- verifica dosarele de garantie ce urmeaza a fi facturate si efectueaza facturarea catre importator.

Situat in zona de Est a capitalei, show-room-ul companiei Auto Marcu's Grup se prezinta ca una dintre cele mai moderne concesiuni bimarca Dacia - Renault din Romnia, oferind in plus un reper vizual de calitate pe axa rutiera majora spre Constanta. Complexul Auto Marcu's se intinde pe un teren de 21.000 mp, din care 13.000 mp suprafata construita. In acest perimetru se afla un show-room pentru marcile Dacia si Renault, de 1.300 mp, cu o zona centrala de primire, un service cu ateliere de reparatii, precum si un centru dedicat activitatii pentru masinile de ocazie.

Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 24 Oct. 2024