Gratis

Consilier Juridic Senior

Veo Worldwide Services

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Consilier Juridic Senior pentru a se alătura echipei noastre!

Pentru a avea succes în această misiune, este necesar:
Absolvirea studiilor superioare în domeniul juridic;
Experiență juridică de minim 5 ani în domeniul juridic;
Competențe în dreptul afacerilor cu specializare în dreptul muncii și drept international;
Cunoștințe de limba engleză nivel minim B2, limba franceză reprezintă un avantaj;
Abilități foarte bune de sinteză, analiză și interpretare a textelor juridice;
Abilități de comunicare, negociere și organizare;
Capacitatea de a prioritiza diferite subiecte, de a reacționa rapid și de a lua decizii corecte în situații dificile;
Capacitatea de a respecta termene limită.

Descrierea jobului

În acest rol, vei avea următoarele responsabilități:
Menținerea relațiilor cu cabinetele juridice externe și cu instituțiile statului;
Centralizarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈si structurarea informatiilor pentru emiterea de opinii juridice
Reprezentarea companiei în apărarea drepturilor și intereselor sale legitime în relația cu autoritățile și instituțiile publice, precum și cu persoanele juridice și fizice;
Colaborarea strânsă cu partenerii juridici externi (prospectarea colaborărilor viitoare, cultivarea celor în curs) pentru administrare litigii, nevoi logistice, proiecte de dezvoltare (înființări/modificări societăți, contracte speciale, autorizări, fiscalitate, spețe sociale)
Verificarea și validarea contractelor de colaborare cu furnizorii companiilor din grupul nostru;
Desfășurarea altor activități juridice specifice, după caz.

Beneficii:
Training inițial și coaching periodic, specific activității desfășurate;
Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
Spații create special pentru pauze și relaxare în timpul orelor de lucru;
O zi liberă de ziua ta de naștere ;
Activități de wellbeing, concursuri și competiții sportive în cadrul proiectelor HR;
Benefit - platforma online pentru beneficii – reduceri magazine, activități sportive, asigurări medicale, vouchere, tichete de masă, etc.

Dacă ești pasionat de domeniul juridic și dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, te invităm să aplici. Așteptăm cu nerăbdare să lucrăm împreună!

VEO Worldwide este un furnizor de servicii B2B, cu sediul în Europa, cu 17 ani de activitate. În 2006, când NOZ (liderul European in clearance) a început extinderea în Europa de Est și Africa, VEO s-a îndrăgostit rapid de viziunea și mediul său agil, împingând mereu lucrurile pentru a descoperi mai mult această afacere uimitoare de clearance și economie responsabilă. Prin urmare, am adăugat propria noastră cultură dinamică și mentalitate la tot ceea ce am întâlnit la NOZ. Căutăm în permanență soluții care să ajute proprietarii de afaceri să își valorifice stocurile nevândute (colecții anterioare, produse cu termene de valabilitate scurte, comenzi anulate etc.) și să devină eficiente.
Cu toate acestea menționate, VEO își consolidează brandul bazat pe angajament, transparență, solidaritate, îmbunătățire constantă și competență.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024