Gratis

Casier & Barista

8North Brothers SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Atenție la detalii: Capacitatea de a înregistra corect tranzacțiile și de a gestiona numerarul cu acuratețe.
  • Abilități de comunicare: Persoană amabilă și deschisă, capabilă să interacționeze eficient cu clienții și să le ofere suport.
  • Responsabilitate și onestitate: Gestionarea banilor necesită un înalt nivel de integritate și responsabilitate.
  • Abilități de organizare: Capacitatea de a menține un spațiu de lucru ordonat și de a respecta procesele companiei.
  • Rezistență la stres: Capabil să gestioneze momentele aglomerate și să păstreze calmul și eficiența în situații de presiune.

Descrierea jobului

Casier:

Responsabilități principale:
  • Gestionarea plăților și tranzacțiilor (numerar, carduri de credit/debit) în mod rapid și eficient.
  • Întâmpinarea clienților ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈cu amabilitate și oferirea unui serviciu excelent, asigurând o experiență pozitivă în magazin.
  • Înregistrarea corectă a produselor achiziționate în sistemul POS și emiterea bonurilor fiscale conform legislației.
  • Administrarea numerarului și oferirea restului exact clienților.
  • Menținerea ordinii și curățeniei în zona de casă și respectarea standardelor companiei.

Barista:

  • Prepararea și servirea băuturilor pe bază de cafea (espresso, cappuccino, latte) și a altor băuturi calde și reci conform rețetelor stabilite.
  • Întâmpinarea și servirea clienților într-un mod prietenos și profesionist, oferind recomandări și asigurând o experiență de calitate.
  • Asigurarea unei bune funcționări a echipamentelor de preparare a cafelei și menținerea curățeniei în zona de lucru.
  • Gestionarea comenzilor și procesarea plăților în mod eficient și rapid.
  • Contribuirea la crearea unei atmosfere plăcute și la respectarea standardelor de igienă și siguranță alimentară.

SC 8NORTH BROTHERS SRL este o companie românească ce activează în industria Horeca, cu multiple puncte de desfacere în Aeroportul Iași.

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024